Games

Séria Samsung Galaxy S23 prevalcovala svojho predchodcu v predajoch

Vlajkový rad spoločnosti Samsung s označením Galaxy S23 vykazuje za posledný polrok vysoký počet predajov. Predať sa podarilo až 20 miliónov kusov smartfónov pochádzajúcich z tejto modelovej línie. Oproti sérii Samung Galaxy S22 predávanej v rovnakom období počas minulého roka sa novším zariadeniam Galaxy S23 darí viditeľne lepšie. S ďalšími informáciami prichádza stránka SamMobile.

Samsung Galaxy S23 je úspešnejší ako minulá generácia

Podľa dostupných štatistík sa vlajkové modely Samsung Galaxy S23 predávajú o 23 % viac v porovnaní s Galaxy S22. Je možné, že vyššia obľúbenosť je zapríčinená aj vďaka použitiu čipsetov Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy naprieč všetkými trhmi. Prevedenie s čipom Exynos neexistovalo. Táto verzia bola vždy v porovnaní so Snapdragon edíciou horšia vo viacerých aspektoch.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Najpopulárnejším modelom je samozrejme najšpičkovejší Samsung Galaxy S23 Ultra s počtom predajom 8,89 milióna. Juhokórejský gigant predal 3,31 milióna kusov modelu Galaxy S23+. Základný Samsung Galaxy S23 poputoval k 6,43 milióna používateľov.

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Samsungu sa tak očividne séria Galaxy S23 vydarila, o čom svedčí aj množstvo predajov. Uvidíme, ako sa to bude môcť porovnávať s pripravovanými vlajkovými loďami pre ďalší rok, Samsung Galaxy S24. Model s prívlastkom “Ultra” by údajne mal priniesť úplne plochú obrazovku bez zahnutých okrajov. Úplne plochý displej zrejme viacerí preferujú viac. Onedlho nastane aj predstavenie nových iPhonov, čo bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať viditeľný pokles predajov zariadení z Android segmentu.

Náš tip

Češka prišla o 10 tisíc eur. Uverila, že si píše s ukrajinským prezidentom a poslala mu peniaze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *