Games

Se spánkovou deprivací mohou pomoci chytré hodinky

Komerční článek

Světové ekonomické fórum uvedlo, že po celém světě nemá téměř 62 % dospělých dostatek kvalitního spánku. Prokazatelně negativní vliv na spánek spočívá v prohlížení sociálních sítí těsně před usínáním. Nekvalitní spánek může vést i k řadě zdravotních komplikací.

Většina lidí si neuvědomuje, jak zásadní důsledky pro nás může mít nekvalitní spánek, zejména pokud jde o riziko dlouhodobých zdravotních potíží ovlivňující srdce, imunitní systém, duševní zdraví a další. Nekvalitní spánek podle Světového ekonomického fóra přitom trápí až 62 % dospělých lidí. Za kvalitní spánek bojuje i společnost Huawei, která dlouhodobě investuje do technologií, jenž velmi přesně monitorují kvalitu spánku. Díky následným analýzám dokáží uživatelům poradit, jak jeho kvalitu výrazně zlepšit.

Analýza spánku dle pohybů i srdečního tepu

Ať už lidé mají noční směny, malé děti nebo stresující práci, kvalita jejich spánku může být narušena nepravidelností nebo častým probouzením. Přitom správné návyky a dodržení spánkových cyklů je zcela zásadní pro naše zdraví. Právě v tom uživatelům pomáhají chytré hodinky s detekcí spánku.

Nejnovější chytré hodinky Huawei Watch GT 4 jsou schopny analyzovat jednotlivé fáze, jako například lehký spánek, REM nebo hluboký spánek velmi přesně, díky detekci mikropohybů. Huawei Watch GT 4 navíc využívají pokročilý snímač TruSeenTM 5.5+, který detekuje rozdíly v srdečním tepu během spánku. To znamená, že komplexněji vyhodnocuje spánkový cyklus.

S algoritmy docílíte kvalitnějšího spánku

Funkce monitorování spánku hodinek Huawei Watch GT 4 se stará o různé aspekty spánku včetně samotného okamžiku probuzení a propojuje se s dalšími aplikacemi, například s hodinami, kde si lze nařídit budík. Uživatelé si také mohou nastavit notifikace, které je budou informovat o tom, kdy je čas jít spát, aby si dostatečně odpočinuli.

Algoritmus sledování spánku je komplexní, ale zároveň jednoduchý k pochopení. Místo toho, aby hodinky uživatele zahltily spoustou výsledků, zobrazují skóre kvality spánku a dávají doporučení na základě shromažďování fyziologických údajů.

Se spánkem souvisí i kvalita dechu

To, co dnes mnoho běžných chytrých hodinek opomíjí, je důležitost dechu. Při usínání začínáme dýchat pomaleji než obvykle a hodnoty dechové frekvence se v různých fázích spánku liší. V některých případech může dojít k poruchám nebo nepravidelnostem, které se mohou nepozorovaně rozvinout a ovlivnit naši celkovou pohodu a kvalitu spánku.

V současné době jsou nové Huawei Watch GT 4 jedněmi z mála chytrých hodinek, které nabízejí možnost měření pravidelnosti dechu. Hodinky přidávají novou funkci Sleep Breathing Awareness, která pomáhá měřit pravidelnost našeho dýchání během spánku a hodnotí kvalitu dechu uživatele od nízké po vysokou. I když chytré hodinky nejsou lékařský přístroj, jejich kompletní sada funkcí může uživatelům pomoci lépe pochopit jejich celkové zdraví, kvalitu spánku, a také pomoci odhalit případný zdravotní problém a vyhledat tak včas odbornou pomoc, pokud by se objevily nějaké zjevné potíže.

Sledování spánku je z dlouhodobého hlediska velmi důležité pro vyhnutí se různým zdravotním problémům a onemocněním. Huawei Watch GT 4 jsou proto ideálním nástrojem, který pomůže s monitoringem kvality spánku a jeho nápravou.

MKT_WATCH GT 4

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *