Scorn – -apkrig

Prostředí jako z šílené mysli H. R. Gigera, zbraně jako z ExistenZ. Právě tak se tváří hororová střílečka Scorn, která si ve vývoji pobyla hezkou řádku let. Na akci Microsoft & Bethesda Showcase jsme se dočkali nového gameplay traileru a také snad už finálního termínu vydání.

Scorn vypadá na pohled skvěle a jeho biomechanická estetika je po dlouhé době svěžím vánkem originality v hororových světech, jakkoli je inspirace Gigerovým dílem naprosto hmatatelná. O něco větší obavy mi ovšem dělá hratelnost a moc bych si přál, aby Scorn nedopadl jako Agony – na první pohled originální, šokující a provokativní, ale uvnitř prázdná a nudná hra.

Scorn se pyšní odpudivými bodyhororovými výjevy, strohou barevnou paletou a nevšedním biomechanickým arzenálem. O krev a hnus nouze rozhodně nebude, snad nám autoři dokáží nabídnout i nějaké zajímavé příběhové pozadí, do něhož všechnu tu hrůzu obalí.

Na výsledek naštěstí už nebudeme muset čekat dlouho, Scorn totiž dorazí letos na podzim, konkrétně 21. října. K dispozici bude na PC a současné generaci Xboxu, přičemž si ho hned první den budete moci zahrát ve službě Game Pass bez dodatečných poplatků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.