Games

Sci-fi Fort Solis dorazí v srpnu na PC a PS5 » Vortex

Vývojáři ze studií Fallen Leaf a Black Drakkar Games pracují na nadějném sci-fi Fort Solis, které nás vezme na Mars. Má se jednat o thriller na Unreal Enginu 5.2, v němž hrají Roger Clark, Troy Baker a Julia Brown. A právě herec Troy Baker představil poslední upoutávku na hru a láká na blížící se vydání. Nadějného titulu se dočkáme na PC a PlayStationu 5 už 22. srpna a nový trailer potvrzuje, že by to mohl být zajímavý výlet na rudou planetu.

Fort Solis na první pohled může zdánlivě evokovat třeba Dead Space, ale ve skutečnosti má mít podle autorů blíž ke hrám jako Firewatch nebo Until Dawn. Pokud jde o obsah, autoři lákají, že bude hra pro větší přehlednost rozdělena na kapitoly podobně jako seriál, ale bude ji možné zhltnout i celou naráz. Hlavním hrdinou je inženýr Jack Leary, který odpovídá na zdánlivě rutinní nouzové volání. Nakonec tu ale půjde o něco mnohem dramatičtějšího, jak nepochybně tušíte.

Vedle zmíněných podporovaných platforem víme s jistou, že Fort Solis dorazí také na Mac. Tato verze byla oznámena nedávno s tím, jak se Apple začal víc angažovat ve hrách. Shodou okolností se ale v těchto dnech znovu řeší také možný port pro Xbox. Autory se na něj naposledy ptal magazín GamingBolt. Game director James Tinsdale odpověděl, že by rádi přinesli hru co nejširšímu publiku. I když neslíbil nic konkrétního, další platformy budou podle něj vývojáři dál řešit.

Hra nemá obsahovat žádné střihy kamery a pečlivě prý schovává i jakékoli loadingy. Nebudeme se moci spolehnout ani na žádný HUD. Titul vzniká v polsko-francouzské koprodukci. Studio Fallen Leaf sídlí ve Varšavě a Liverpoolu. Tým Black Drakkar Games je také v Varšavy. Společnost Dear Villagers je pak doma v Montpellier. Fort Solis vzniká přes dva roky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *