Games

Samsung uvedl nový 200Mpx foto snímač. “Vidí” lépe ve tmě

Společnost Samsung oficiálně představila novou verzi svého 200Mpx foto snímače ISOCELL pro mobilní zařízení. Ke starší verzi HP1, kterou má ve svém těle například telefon Xiaomi 12T Pro, se nyní přidává ISOCELL HP2. Mezi nejdůležitější vylepšení patří lepší snímání v horších světelných podmínkách. Týká se to jak výsledného zachycení scény, tak i jejího zaostřování.

“Obsahuje 200 milionů pixelů o velikosti 0,6 mikrometru (μm) v optickém formátu 1/1,3″, což je velikost snímače, jaká se běžně používá u hlavních fotoaparátů smartphonů s rozlišením 108 Mpx. Uživatelé se tak mohou těšit z ještě vyššího rozlišení, aniž by bylo zapotřebí zvětšit velikost vyčnívajícího ostrůvku fotoaparátů. Díky pokročilé technologii sdružování pixelů Samsung Tetra2pixel dodává snímač HP2 fotoaparátu větší všestrannost, protože simuluje různé velikosti pixelů pro přizpůsobení různým úrovním osvětlení,” uvádí výrobce technickou novinku.

Při slabém osvětlením se snímač transformuje na 1,2μm/50Mpx nebo 2,4μm/12,5Mpx obrazový snímač tím, že spojí 4 až 16 sousedících pixelů. Při snímání plnohodnotného videa v rozlišení 8K, což je přibližně 33 Mpx, se snímač HP2 přepne do režimu 1,2μm/50Mpx, aby se minimalizoval ořez obrazu a zachytila se větší část scény. Vybledlé nekontrastní snímky kvůli příliš jasně osvětlenému prostředí lze s HP2 výrazně omezit zase díky nové technologii Samsung Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG).

Automatické zaostřování fotoaparátu při slabém osvětlení je u HP2 vylepšeno technologií Super QPD. “Umožňuje snímači využít jako zaostřovací prvky všech 200 milionů pixelů. Pro účely zaostřování jsou sousedící pixely seskupeny do čtveřic a provádí se rozpoznávání horizontálních i vertikálních změn vzoru, což přináší rychlejší a přesnější automatické zaostřování. Díky využití bohatých vzorových dat spolu s ohromným počtem referenčních bodů je nový snímač schopen rychlého automatického zaostřování, a to i ve slabě osvětleném prostředí,” pokračuje Samsung.


samsung galaxy s23 ultra

Unikají oficiální snímky řady Galaxy S23. Která verze se vám líbí nejvíce?

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 1 minuta (
uložit na později

)čtení: 1 min.

uloženo


uložit na později

1 min.