Games

Samsung možno opäť predĺži dĺžku softvérovej podpory telefónov

Samsung momentálne pre svoje zariadenia strednej triedy a drahšie poskytuje 4-ročnú podporu na verziu Androidu a celkovo 5 rokov aktualizácií bezpečnostných opráv. Web SamMobile informuje, že spoločnosť plánuje softvérovú podporu predĺžiť.

Samsung zrejme reaguje na najnovšie prehlásenie od Google

Samsung patrí medzi absolútnych lídrov v oblasti poskytovania softvérovej podpory pre telefóny. Nezáleží pritom, či ide o podporu na aktuálnosť bezpečnostných záplat alebo verzie samotného operačného systému Android. Na trhu sa nachádza iba niekoľko výrobcov, ktorí podporujú svoje zariadenia po dobu štyroch a viac rokov podobne, ako Samsung. Zrejme ste sa už dopočuli o sľube od amerického giganta Google. Ten tvrdí, že Android bude na novopredstavenej sérii Google Pixel 8 aktuálny po dobu až siedmych rokov. To znamená, že poslednou veľkou aktualizáciou bude tá na Android 21 v roku 2030.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung na tento krok pravdepodobne reaguje a podľa portálu SamMobile zvažuje predĺženie softvérovej podpory na obdobie dlhšie ako päť rokov. Viac ako miliarda zariadení je aktualizovaná na novšiu verziu bezpečnostnej záplaty každý mesiac. Ročne to predstavuje až 10 miliárd kusov. Juhokórejský gigant momentálne podporuje na mesačnej báze cez 150 modelov, čo dá spoločnosti naozaj zabrať. Aj preto to údajne výrobcu stojí obrovské množstvo jeho zdrojov. Nie je nám jasné, či sa predĺženie podpory bude v vzťahovať aj na už existujúce modely alebo len na tie, ktoré vydá v budúcnosti.

Náš tip

Honba za megapixelmi? Samsung pracuje na fotoaparáte s neuveriteľne vysokým rozlíšením

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *