Games

Samsung chce budúci rok predať 20 miliónov skladacích smartfónov

Spoločnosť Samsung momentálne vládne trhu skladacích smartfónov a v tomto trende chce pokračovať aj v budúcom roku. Podľa portálu SamMobile chce v budúci rok predať minimálne 20 miliónov skladacích smartfónov.

V roku 2024 bude Samsung čeliť aj väčšej konkurencii

Predať 20 miliónov skladacích smartfónov sa Samsungu zatiaľ behom jedného roku nepodarilo. Ide tak o odvážny cieľ, ku ktorému by mali juhokórejskému gigantu v roku 2024 pomôcť predaje pripravovaných  modelov Galaxy Z Flip6, Galaxy Z Fold6 a súčasnej generácie Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Tie sú tento rok najpredávanejšími skladacím smartfónmi na trhu.

Samsung Galaxy Z Fold5

V budúcom roku to však nebudú mať tak jednoduché, pretože konkurencia vrátane Huawei, OnePlus, OPPO, Tecno, vivo a Xiaomi prinesie nové modely. Konkurenti navyše predstavujú často lacnejšie a tenšie skladacie telefóny. Na lepšie rozmery konkurenčných skladacích smartfónov bude musieť Samsung určite budúci rok zareagovať. Vo viacerých parametroch má však Samsung stále navrch oproti konkurencii.

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Pretože je výrobcom, ktorý v roku 2019 ako prvý priniesol na globálny trh prvý skladací smartfón s ohybným AMOLED displejom, tak má vývoji náskok. Posledné generácie jeho modelov vyriešili niektoré neduhy predošlých generácií a oproti konkurencii sú bez väčších kompromisov. Nechýba im ani vyššia vodeodolnosť IP68, bezdrôtové nabíjanie alebo podpora aktívneho stylusu. Samsung navyše už pracuje aj na skladacích tabletoch a dokonca na zariadeniach s rolovacím displejom.

Náš tip

WhatsApp testuje časovo obmedzené odoslanie hlasovej správy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *