Games

Ron Gilbert nemá zájem o adaptaci Monkey Islandu » Vortex

Poslední dobou vzniká a stále se oznamuje stále více seriálových či filmových adaptací videoher, které navíc konečně prolomily ono nechvalně pověstné prokletí. Řada herních tvůrců o adaptacích svých herních děl pak smýšlí a nebrání se jim, či vyloženě podporují možnost jejich vzniku. To ovšem není případ Rona Gilberta, autora slavné série Monkey Island, který není na rozdíl od jiných touto myšlenkou příliš nadšen.

Ještě před Gamescomem se v Kolíně nad Rýnem od neděle konala akce devcom Developer Conference, na jejímž programu byla i přednáška Beneath The Return of Monkey Island: Q&A with LeCrew o zatím posledním pokračování série. Vedle Gilberta se jí účastnili i další veteráni Dave Grossman a David Fox, dále art directorka Return to Monkey Island Zoe Nguyen Thanh a creative director Rex Crowle. Řeč přišla na to, jak se Gilbert a další k Monkey Islandu po 30 letech vrátili a jak probíhala jednání s Disney kvůli značce, probíralo se i výtvarné pojetí a stylizace hry, což bylo hojně diskutované téma v době oznámení hry i později, ale také humor. Pak nicméně došlo právě na otázku možné adaptace.

Gilbert připomněl, že už kdysi byla podobná snaha, z níž ovšem sešlo a on sám toho moc neví, David Fox pro změnu zavtipkoval a vzpomněl oblíbenou fámu, že Piráti z Karibiku jsou adaptací Monkey Islandu. Podle Gilberta by hrozila možnost, že by se v jiném médiu Guybrush proměnil v příliš velkého šaška, což on ovšem není. Navzdory všem eskapádám má vždy dobré úmysly a není si jist, že by to dokázala adaptace dobře převést, a znepokojovalo by ho to. Dle něj proto lépe funguje v interaktivním médiu, kde se s ním může hráč lépe ztotožnit. Plány na film či seriál z Opičího ostrova tedy v tuto chvíli vyhlížet nemůžeme, alespoň ne z popudu Rona Gilberta.

Nedávno jsme se nicméně věnovali spojení se hrou Sea of Thieves v podobě bezplatného příběhového rozšíření The Legend of Monkey Island. Situace kolem však byla poměrně divoká a zašmodrchaná, jak si můžete přečíst v tomu věnovaném článku, případně poslechnout níže v našem vidcastu #266.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *