Games

Rogue City na Switch vůbec nedorazí » Vortex

Akce RoboCop: Rogue City od studia Teyon a společnosti Nacon může být jedním z nenápadných hitů aktuální sezóny. Sice to není velká AAA střílečka s obrovským rozpočtem, ale opírá se o populární licenci a její vývojáři se snaží autenticky převést filmový svět do hry. Když byl titul oznámen, sliboval vydavatel, že dorazí na PC, PlayStation 5, Xbox Series a Switch. Dostat novinku na hybridní konzoli od Nintenda by jistě nebylo snadné, ale Nacon není jediný, kdo podporuje Switch i u titulů, které přitom nevycházejí už na PS4 a Xbox One. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Stejně tak to má být se závody Test Drive Unlimited Solar Crown od Kylotonnu a Naconu.

Novinka vyjde 2. listopadu. Fanoušci Nintenda se měli dočkat o něco později. Teď však vydavatel oznámil, že RoboCop: Rogue City na Switch vůbec nedorazí. Ve vyjádření pro Gemtasu třeba Nacon jen stručně uvedl, že v tuto chvíli nemá se Switchem žádné další plány. Stejná informace se objevila také na Facebooku hry. Pravdou nicméně také je, že nejde tak docela o blesk z čistého nebe. O možném zrušení se spekuloval neoficiálně už dříve. Nacon ale dlouho nechával tyto otázky bez odpovědi.

Už letos v březnu jsme upozorňovali na to, že vydavatel verzi pro Switch nezmiňuje, takže z ní možná sešlo. Anebo že možná dorazí až později. Postupně se informace o ní vytratily z videí i tiskových materiálů. Není však vyloučené, že z ní přeci jen něco “zbylo”. Čím dál hlasitěji se spekuluje o nástupci Switche, který by měl na trh přijít příští rok, a je tak docela dobře možné, že ze zrušení se nakonec vyklube přesun na novější hardware od Nintenda.

Více informací o hře RoboCop: Rogue CIty najdete v našich starších článcích. Že je o hru velký zájem, mimo jiné docela dobře dokládá sledovanost záznamu našeho nedávného streamu, v němž jsme se podívali na obsahově velkorysou demoverzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *