Skip to content

Rogue City má být věrný předloze » Vortex

Ve čtvrtek večer se na prezentaci Nacon Connect 2023 francouzského vydavatele znovu ukázala poměrně zajímavá akce RoboCop: Rogue City. Uvědomili jsme si přitom, že i když čerstvé video nepřineslo zase tak moc nových informací, měli bychom se ke hře vrátit. Zatím jsme ji totiž vždy zaznamenali v příslušném textovém a novinkovém souhrnu, ale nevěnovali jí dosud samostatný článek, a to je trochu škoda.

RoboCop: Rogue City je titul od polského studia Teyon, které nechvalně proslulo nepovedenou licencovanou hrou Rambo: The Video Game z roku 2014. Navzdory tomu dostali autoři další šanci a po méně výrazných projektech příjemně překvapili další licencovanou akcí Terminator: Resistance z roku 2020. RoboCop: Rogue City míří na PC, PS5 i Xbox Series a oznámen byl už v roce 2021. Dříve se mluvilo také o verzi pro Switch, ale tu už Nacon nezmiňuje, takže z ní možná sešlo. Anebo dorazí až později.

Mechanický detektiv

Nový RoboCop je inspirovaný původní trilogií, ale přichází s unikátním vlastním příběhem. Svou slavnou roli si tu navíc zopakuje Peter Weller, pro kterého jde už o několikáté profesní setkání s videohrami. Kromě jiného si střihl i RoboCopa ve hrách Family Guy: The Quest for Stuff a Mortal Kombat 11: Aftermath.

Jen RoboCop dokáže podle vývojářů vyčistit ulice starého Detroitu, které jsou zamořené zločinem. Máme nastolit pořádek ve městě, kde jedni žijí v luxusu, zatímco druzí živoří. Coby kyborg – napůl člověk a napůl stroj. Tým sice zmiňuje detektivní práci, ale zdá se, že budeme “vyšetřovat” především se zbraní v ruce a skrz zaměřovač. Ostatně ani nejnovější ukázka nešetří brutální, ale současně poměrně stylovou akcí, která pochopitelně spoléhá na poznávací znamení filmové série. Ale ano, budeme moci rozdávat také pokuty ta špatné parkování…

Podle autorů se má jednat o triumfální návrat RoboCopa, který by nebyl úplný bez zmíněného Petera Wellera. Hlavnímu hrdinovi samozřejmě propůjčil svůj hlas. S jeho pomocí budeme vymáhat právo a chránit nevinné. Studio slibuje autentickou first person akci věrnou značce, která vzniká pod dohledem filmové společnosti MGM. Láká ovšem také na nějaké RPG prvky, byť tuhle zmínku bych osobně nepřeceňoval.

RoboCop: Rogue City má vyjít letos v září. Podívat se můžete na včerejší i starší videa. K dispozici máme různé screenshoty. Navštívit můžete také oficiální web. Hra už má samozřejmě profil na Steamu nebo na PlayStation Storu.

RoboCop ve hrách

RoboCop není na poli videoher žádným nováčkem. Dočkal se vlastně docela dost titulů. Ten první vyšel už v roce 1988, tedy rok po premiéře stejnojmenného filmu. RoboCop od společnosti Data East byl arkádovou akcí, která se postupně dočkala mnoha portů na domácí systémy. Následovaly hry RoboCop 2 (1990), RoboCop 3 (1991) nebo crossover RoboCop Versus The Terminator z roku 1993. V letech 2001, 2003 a 2004 vyšly hry pojmenované jednoduše RoboCop pro GBC a GBA, respektive PC, PS2 a Xbox, respektive mobily. Poslední hrou podle této značky byl opět kreativně pojmenovaný titul RoboCop z roku 2014 pro iOS a Android.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *