Games

Rockstar pracuje na nespecifikovaném VR titulu » Vortex

Zatímco se hromadí stále více neoficiálních informací a nejrůznějších náznaků patrně se přibližujícího oznámení Grand Theft Auto VI, ve studiu Rockstar se dost možná dějí i jiné zajímavé věci. Představení očekávaného pokračování slavné série je na spadnutí, ale další titul studia by se mohl znovu vrhnout i do virtuální reality. Alespoň to naznačuje životopis a portfolio herce a dabéra Michaela Ursu v databázi Actors Access. Není to nicméně jediný zajímavý detail, který zde nalezneme.

Ačkoli nejde o žádné významné jméno ani osobnost v hereckém světě, Ursu má přece jen už i několik herních zářezů. Pracoval na hře Wanderer VR a je zapojen i do jednoho z nových her série Silent Hill, konkrétně do interaktivní komunitní série Silent Hill: Ascension. Sjedeme-li však dolů v jeho výpis až k záložce VR, můžeme si povšimnout jakéhosi projektu „Undisclosed Rockstar Game“, v němž by měl dle záznamu mít nějakou výraznější roli, pokud je tedy označení role „Principal“ překlepem z „Principle“ jako u jiných projektů.

Z této drobnosti samozřejmě můžeme jen těžko odhadovat, o co půjde, samozřejmě pokud se uvedené informace zakládají na pravdě. Pro Rockstar by to každopádně nebyl první VR titul, stačí si vzpomenout na L.A. Noire. Na druhou stranu se hodí připomenout, že fanouškovské mody pro Red Dead Redemption a GTA byly ze strany společnosti Take-Two zatrhnuty. V tomto případě by mohlo jít o již dříve oznámené GTA San Andreas VR, které mělo původně zamířit exkluzivně na (Oculus) Quest 2, ale rovněž jsme o něm mnoho oficiálního neslyšeli.

Na informaci v herecké databázi bylo upozorněno například na fóru ResetEra, zatím však tuto zmínku stále najdeme i přímo tam, jelikož dosud nebyla smazána. Jak už však bylo zmíněno, možný titul z dílny Rockstaru není jedinou překvapivou zmínkou. Vrátíme-li se do sekce Video Games, nalezneme zde i projekty označené „undisclosed miHoYo game“, kde by se mělo jednat o vedlejší roli, ale také „Borderlands (undisclosed project)“, kde by dokonce mělo jít o roli hlavní. Čínská společnost miHoYo stojí například za oblíbeným Genshin Impact nebo sérií Honkai. Nespecifikovaný projekt ze série Borderlands je pak rovněž zajímavým poznatkem. Uvidíme, zda se tyto informace v databázi udrží, či dojde k jejich smazání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *