Games

Roblox dorazí už příští měsíc na PlayStation » Vortex

V červnu jsme se díky dokumentům zveřejněným během sporu Microsoftu a FTC ohledně akvizice společnosti Activision Blizzard z interních materiálů dozvěděli, že na PlayStation by mohl dorazit hit Roblox. Šéf PlayStationu Jim Ryan uvedl, že historicky na konzoli od Sony vždy hrálo hodně dětí, a proto musejí být velice opatrní stran obsahu, který by mohl být potenciálně problematický. Během uplynulých let ale firma svá stanoviska přehodnotila a seznala, že byla příliš konzervativní.

Z Ryanových slov vyplynulo, že je Sony v kontaktu s autory Robloxu a doufá, že se na PlayStationu hra objeví. Nikdo ale jinak tato zjištění nekomentoval. Na oficiální oznámení jsme ale nakonec nemuseli čekat dlouho. Roblox dorazí na PlayStation příští měsíc. V říjnu se dočkají hráči na PS4 i PS5. Původně přitom debutoval titul na Windows už v roce 2006, v roce 2012 se dostal na iOS, v roce 2014 na Android, v roce 2015 na Xbox One a letošní září patří ještě headsetům Meta Quest 2 a Meta Quest Pro.

Lepší verze pro Xbox. A co Nintendo?

Novinka byla oznámena na akci Roblox Developer Conference v San Franciscu. Vítaného upgradu se dočká také verze pro Xbox. Nabídne lepší podobu, častější updaty, vylepšené doporučování obsahu a uživatelský zážitek. Nepochybně se tím kromě jiného ale myslí také nativní verze pro Xbox Series.

Zdroj: Roblox Corporation

V budoucnu má dojít rovněž na další platformy a jako jeden z logických kandidátů se jeví Switch nebo jeho nástupce, shodují se analytici. Autoři chtějí dostat podle svých slov Roblox na všechny nejpopulárnější systémy. To přesně zařízení od Nintenda splňuje. Podle aktuální statistiky má tento digitální svět přibližně 65,5 million aktivních uživatelů každý den.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *