Games

Resident Evil 4 pro iPhone bude stát 60 dolarů » Vortex

Ve včerejším novinkovém souhrnu jsme v krátkosti zmiňovali slibovanou mobilní verzi hry Resident Evil: Village, která dorazí na iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max a vybrané iPady. Vývojáři z Capcomu totiž na oficiálních stránkách zveřejnili, že hra bude k dispozici od 30. října a dalo se předpokládat, že informace o cenovce – která v tu chvíli ještě nebyla známa – může být vcelku přívětivá. Připomněli jsme, že již dostupná verze pro Mac stojí 30 dolarů, a podle nových informací už víme, že plnou cenu platit hráči na mobilních zařízeních skutečně platit nebudou Magazín Touch Arcade totiž odhalil, že Village vyjde na 40 dolarů a datadisk Winter’s Expansion na 20. Tahle cena ale nebude platit pro remake hry Resident Evil 4, která rovněž na nejnovější mobilní telefony od společnosti Apple dorazí, vyšlo totiž najevo, že dostupná bude za cenu odpovídající titulům z velkých herních platforem.

S informací opět přišli lidé z Touch Arcade, kteří vychází z oficiálních údajů přímo z App Storu, kde je už možné hru předobjednat. Zajímavý je údaj o velikosti, který ale přímo odpovídá tomu, co už víme z dřívějších zpráv. Na iPhonu 15 má totiž Resident Evil 4 zabírat pouhých 700 MB, což je v porovnání s necelými 20 GB, které zabere verze pro Mac, opravdu málo. Vše je ale s největší pravděpodobností dáno tím, že oněch několik set megabajtů zabírá jen úvodní hratelná ukázka, kterou Capcom v duchu pravidel free to download sliboval. Fakt, že hra bude nepochybně potřebovat stáhnout další data, pak přirozeně naznačuje platba v aplikaci, která zároveň odhaluje finální cenu.

Bez dalších průtahů, zakoupit si hru bez několika úvodních pasáží vyjde hráče na cenu odpovídající 60 dolarům s tím, že aktuálně vydané rozšíření The Separate Ways nemělo cenovku na americkém App Storu dostupnou. Informaci však doplňuje magazín VGC, který už zná britské ceny, v nichž DLC vyjde na 16 liber. Jinak řečeno, mobilní verze bude mít s největší pravděpodobností stejnou cenovku jako na PC či konzolích, ovšem rozšíření může být ve finále ještě dražší. Vývojáři tím nicméně jasně naznačují, že nechtějí ustupovat z kvality, resp. že hráčům hodlají nabídnout stejně plnohodnotný zážitek. Je samozřejmě na uvážení každého z hráčů, zda limity spojené s hraním na mobilních zařízeních nepřevýší jejich zájem pustit se do hraní AAA titulu třeba i na cestách, Apple a v tomto případě Capcom však vysílají signál, že s hraním to na iPhonu či iPadu myslí vážně.

Zdroj: Ceny z britského App Storu, VGC

Uvidíme ale, jakou cenovou politiku bude razit Ubisoft, který chystá na iPhone a iPad hry Assassin’s Creed Mirage, resp. The Division Resurgence, případně společnost Kojima Productions, která pro změnu uvede svůj Death Stranding. Připomínáme ale, že jde o mix starších a novějších titulů, ještě přesněji o mix titulů z tradičních herních platforem a ryze mobilních her (The Division Resurgence), takže rozptyl bude určitě značný, stejně jako zacílení a potenciál, s nimiž mohou hry oslovit potenciální zákazníky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *