Games

Remaster THPS 1+2 nemusí být na Steam Decku online » Vortex

Když Activision v roce 2020 vydal remaster prvních dvou dílů série Tony Hawk’s Pro Skater, hráči byli s výsledkem v obecném ohledu velmi spokojení. Na PC nicméně nadšení kazil fakt, že hra vyžadovala neustálé připojení k internetu, zvlášť, když na konzolích tato podmínka neplatila. Až do těchto dní to hráči brali jako fakt, se kterým nejde hnout a nutno konstatovat, že kritika postupně opadla, vše se ale v těchto dnech nečekaně mění. Activision chtěl vyhovět hráčům na Steam Decku a vydal update, který umožňuje hrát na přenosném počítači od Valve offline. Jenže hráči jsou zpravidla velmi šikovní, a když už se takový update do Steamové verze dostal, našli způsob, jak si zahrát offline i na velkém počítači.

Zdroj: Activision

Zástupci Activisionu na stránkách podpory neuvedli, proč přesně tento update vydali, resp. proč se týká oficiálně jen Steam Decku. Jistě, s ohledem na povahu celého zařízení se dá očekávat, že se hráči se Steam Deckem nemusí vždy nacházet v prostředí, které by jim umožňovalo plnohodnotně se připojit k internetu, ale s přihlédnutím k tomu, že i na Steam Decku se hraje obyčejná verze ze Steamu, působí rozhodnutí omezit offline hraní jen na jednu platformu zvláštně. Součástí updatu je nicméně i oprava ovládání pomocí klávesnice, které dosud nefungovalo stoprocentně.

Zpět ale k offline hraní, které se zalíbilo ostatním a na Steamu se během krátké chvíle objevil návod, jak si tímto způsobem zahrát i na desktopu. Prvním a vlastně posledním krokem je spuštění hry s parametrem, který ji přinutí myslet si, že hrajete na Steam Decku. Jediný problém tkví v tom, že na různých operačních systémech se parametr nastavuje různě, neměli byste mít ale problém následovat návod a dojít kýženému výsledku. Upozorňujeme ale, že tak samozřejmě činíte na vlastní riziko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *