Games

Rekordman začínající na Androidu 5 dostal poslední update

Android aktualizace jsou bezesporu velké téma. Byť se dlouhá léta jednalo o Achillovu patu velké spousty výrobců, s potěšením můžeme v poslední době sledovat zlepšení této situace. Jednotliví výrobci totiž slibují zejména, avšak nejen pro své TOP modely dlouholetou podporu a obvykle 3 až 4 velké aktualizace Androidu. I v minulosti, kdy se nejednalo zdaleka o standard, jsme se však dočkali Android smartphonu, který se dočkal hned 5 velkých aktualizací Androidu a sedmi let bezpečnostních záplat. Ten nyní končí svou dlouhou cestu začínající na Androidu 5.1 a dostal poslední oficiální update.

Fairphone 2 dostal poslední update

Pro někoho pak možná nebude ani překvapením, že se nejedná o produkt žádného z předních mainstreamových výrobců, ale nizozemské značky Fairphone. Ta své podnikání staví na udržitelnosti a jedním ze způsobů jak jí dosáhnout, je dle ní umožnit uživateli smartphone používat co nejdéle. K tomu je nutné udržovat zabezpečení, možnost instalovat aktuální aplikace i doplňovat nové funkce a to právě prostřednictvím softwarových updatů systému.

Fairphone 2, o kterém je zde řeč, přitom na trh vstupoval v roce 2015 s operačním systémem Android 5.1 Lollipop a postupoval až na Android 10 s průběžnými aktualizacemi o bezpečnostní záplaty. Poslední update dodržel po více než 7 letech až nyní.

Vedle toho Fairphone 2 nabízí snadnou opravitelnost díky možnosti dokoupit náhradní díly. Dokonce zde uživatel může i vyměnit modul fotoaparátu za lepší. Jeho hardwarová výbava je pak poplatná době. Snapdragon 801 ještě nezní úplně zle, nicméně 2 GB LPDDR3 RAM a 32GB eMMC úložiště dnes rozhodně nikoho neoslní. Naopak 5″ FullHD displej by mohl leckomu vyhovovat ještě dnes, i když se jedná o IPS panel s poměrem stran 16:9 a širokými okraji. Samozřejmostí pak byla i uživatelsky vyměnitelná baterie o kapacitě 2 420 mAh.

Kolik nejvíc “velkých” Android aktualizací dostal kdy váš smartphone?

Zdroj: GSMArena.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *