Games

Reddit komunity sa menia na stránky so zakázaným obsahom

Reddit, populárna sociálna sieť, zažíva v posledných dňoch veľmi ťažké obdobie. Množstvo z jej komunít totižto začalo uzamykať svoje vlákna, prípadne z nich spravili NSFW miesta. To znamená, že po novom sa v týchto vláknach môžu objavovať príspevky, ktoré by nemali vidieť používatelia mladší ako 18 rokov, informuje TheVerge.

Deje sa tak na protest proti vedeniu platformy, ktorý sa rozhodli zorganizovať administrátori jednotlivých komunít. Problémom je to, že platforma sa chystá zmeniť svoje celkové pôsobenie. Šéf spoločnosti Steve Huffman nedávno oznámil, že mení obchodný model spoločnosti tak, že by to zamedzilo používanie aplikácií tretích strán na prehliadanie platformy Reddit.

Práve tento krok rozzúril veľkú časť používateľov a najmä tých, ktorý práve využívali tieto aplikácie. Patrili sem napríklad Apollo, rif is fun for Reddit, ReddPlanet a Sync. Tie sa tešili obľube medzi používateľmi najmä vďaka svojím rozšíreným možnostiam prehliadania, ktoré samotný Reddit nepodporoval. Aj vďaka tomu sa moderátori niekoľkých tisíc komunít spojili a začali tieto komunity uzamykať, prípadne označovať ako NSFW.


Not Safe For Work znamená, že používatelia mladší ako 18 rokov sa k tomuto obsahu nedostanú, a taktiež tento “subreddit” neotvoríte bez stiahnutia aplikácie. Táto forma protestu doslova nahnevala vedenie spoločnosti Reddit, ktoré sa rozhodlo voči tomu zakročiť. Administrátor s používateľským menom u/ModCodeOfConduct sa dokonca mal vyhrážať komunitám a ich moderátorom tým, že ich komunitu aj samotných moderátorov zablokuje.

Moderátorom prišla aj takáto správa

Aj keď vidíme, že ste nezačali podporovať sexuálne explicitný obsah, aby ste nestratili subreddit, musíme oddeliť vašu komunitu od komunít, ktoré sa zapájajú do tohto fungovania, aby tím moderátorov vašej komunity nebol považovaný za spoluvinníka. Opravte prosím označenie NSFW na svojom subreddite, aby sme mohli oddeliť vašu komunitu od tých, ktoré spôsobujú škodu.

ModCodeOfConduct

Niektoré subreddity ako napríklad r/formula1, ktorý prešiel do NSFW režimu sa už vrátili naspäť do SFW prostredia. Odôvodnili to strachom o svoj projekt, ktorý dlhodobo budovali. Celkovo viac ako 8 000 subredditov sa rozhodlo protestovať a zmeniť sa na “mládeži neprístupné,” pričom sa už 5 000 vrátilo naspäť do bežného režimu.

Náš tip

Slovenskom sa cez SMS masívne šíri nový podvod. Na toto snáď nenachytajú nikoho

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *