Games

Qualcomm S3 Gen 2 Sound Platform zníži latenciu zvuku bluetooth slúchadiel

Spoločnosť Qualcomm tento týždeň podľa portálu FoneArena oznámila novú generáciu svojej technológie Snapdragon Sound. Qualcomm S3 Gen 2 Sound Platform má priniesť na zariadeniach so systémom Android nižšiu latenciu respektíve oneskorenie zvuku cez Bluetooth rozhranie. Konkrétne by sa mala latencia znížiť až na 20 milisekúnd.

Novinku Qualcommu ocenia hlavne hráči

Platforma Qualcomm S3 Gen 2 Sound bude samozrejme fungovať len na zariadeniach, ktoré podporujú Snapdragon Sound. To znamená zariadenia s novšími čipsetmi Snapdragon spoločnosti Qualcomm. Samotné zníženie latencie na 20 milisekúnd je vzhľadom ku konkurencii skutočne pôsobivé. Napríklad v prípade Apple AirPods Pro sa latencia pohybuje okolo 120 až 150 milisekúnd.

Porovnanie latencie | Zdroj: FoneArena.com

OnePlus sa zase chváli, že jeho slúchadlá OnePlus Buds Pro 2 môžu dosiahnuť latenciu len 54 milisekúnd. Nové riešenie od Qualcommu má tak oveľa nižšiu hodnotu latenciu a mohlo by doslova zmeniť hru. Qualcomm totiž sám poznamenáva, že nová technológia je optimalizovaná pre hranie hier, pri ktorých je nízka latencia prenosu zvuku dôležitá.

Qualcomm S3 Gen 2 Sound Platform
Qualcomm S3 Gen 2 Sound Platform | Zdroj: FoneArena.com

Okrem toho bude táto nová platforma podporovať aj aktualizácie štandardu LE Audio Auracast. Pre bežné počúvanie hudby je potom k dispozícii 24-bitové 96 kHz streamovanie cez Bluetooth pomocou technológie Qualcomm aptX Adaptive audio. Pred odhlučnenie hluku okolia bude k dispozícii podpora technológie Qualcomm Hybrid Adaptive Active Noise Cancellation (ANC).

Náš tip

Gmail prináša na smartfóny AI funkciu, ktorá pomôže s písaním emailov

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *