Games

Původní Call of Duty: Warzone končí » Vortex

Tak tohle bude pro řadu hráčů nepříjemné překvapení. Původní Call of Duty: Warzone definitivně končí. Activision oznámil, že free-to-play battle royale vypne 21. září. Tato verze debutovala v březnu 2020 a po vydání Warzone 2.0 byla přejmenovaná na Call of Duty: Warzone Caldera. Nástupce v podobě Warzone 2.0 debutoval v listopadu 2022. Po jeho vydání původní verze nebyla dočasně k dispozici, ale pak se vrátila, i když ve značně zeštíhlené podobě a bez vidiny dalších updatů. Ze hry zmizely další mapy i battle pass. Nicméně dál fungovala.

Teď už ale bude konec definitivní. Autoři se podle svých slov chtějí plně zaměřit na podporu dalších Call of Duty a současného Warzonu. Tým samozřejmě láká hráče na verzi 2.0 a další novinky a připomíná i Warzone Mobile, s nímž bude velká verze sdílet progress i battle pass.

Nejde ale tak docela o blesk z čistého nebe. V poslední době se objevovaly neoficiální zprávy, že konec Warzonu se může blížit. Zajímavé také je, že zatímco původní Warzone končí, jeho svým způsobem předchůdce stále funguje. Řeč je o režimu Blackout, který byl součástí Call of Duty: Black Ops 4 a šlo o první battle royale v této sérii. Nabízí zápasy až pro 100 lidí.

Z dlouhodobého hlediska asi nebylo pro vydavatele praktické držet na živu starší verzi hry, ale dokážu si představit, že i tak by teoreticky mohla při nějaké snaze ještě dlouho vydělávat slušné peníze. Problémem jsou ale nepochybně i lidské zdroje nutné ke správě hry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *