Games

První příběhové DLC pro Dead Island 2 vyjde v listopadu » Vortex

Vývojáři ze studia Dambuster už v červnu oznámili, že pro svůj Dead Island 2 chystají minimálně dvě příběhová rozšíření. Uvedli také, že první z nich – Haus – vyjde v posledním čtvrtletí tohoto roku a druhé – SOLA Festival – mohou hráči očekávat v příštím roce na přelomu jara a léta. Nyní vydavatelé z Deep Silveru přichází s konkrétním datem vydání a detaily o prvním DLC, které se svého vydání dočká 2. listopadu a vezme hráče do Malibu.

Jak zmiňuje tisková zpráva, hráče čeká vyšetřování záhadného kultu v rámci nové příběhové linky odehrávající se uprostřed zombie apokalypsy. „Skrytý miliardářský techno-death kult bojuje o přežití v Hausu, kde se lidstvo zbavuje svých morálních zábran,“ lákají vývojáři. Středobodem DLC bude nový záporák – Konstantin – který je vůdcem celé skupiny a údajným vzorem pro budoucnost, takže na hráči nepochybně bude, aby mu tuhle představu vymlátil z hlavy. Jak doslova, to odhalí až samotné rozšíření, v němž budou moci hráči spoléhat na dosud neviděné zbraně či modifikační kartičky.

DLC je umístěno do nové lokace, konkrétně do vily ve zmíněném Malibu, která nebude jen obyčejným domem. Vývojáři lákají na pokroucený labyrint nejrůznějších biomů a architektury, která se vyvíjí spolu s příběhem, těžko si ale pod tím v obecném pohledu prozatím něco konkrétního představit. Prostor ale dostaly slibované zbraně i další bojové techniky, a tak se můžete těšit například na speciální kuši, opékač prasat (pro grilování zombíků, samozřejmě) nebo konkrétně osm modifikačních skill karet. K dispozici je nicméně hned několik videí, takže minimálně názornou, leč velmi krátkou ukázku některých nových prvků i prostředí dostanete.

Co se týče druhého DLC, vývojáři zatím pevné datum nemají, už nyní je ale zřejmé, že zavítáme na bývalý festival všech ochránců přírody, abychom se podívali, jak vypadá v době, kdy se z návštěvníků-aktivistů stanou zombie. Pokud se ptáte na cenu, obě DLC bude možné koupit jen v rámci Expansion Passu, který stojí 899 korun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *