Games

Připomeňte si příběh hry Alan Wake ve Fortnitu » Vortex

Do vydání druhého dílu hry Alan Wake zbývá už pouhých devět dní. A pokud se chystáte pokračovat v příběhu tajemstvím opředeného spisovatele, možná byste si chtěli osvěžit děj původní hry. Můžete si ji zahrát, což vám ale zabere přibližně 11 hodin. Můžete se podívat na průchod ve videu, což by vám zabralo přibližně stejný čas. Anebo můžete sáhnout po nějaké rychlé rekapitulaci. Pokud ale chcete skloubit oboje z těchto světů – tedy, něco si zahrát, ale zároveň neinvestovat čas, který třeba z nějakého důvodu nemáte, nainstalujte si Fortnite.

Zní to možná jako zvláštní výzva, bavíme se přece o hře Alan Wake, ale právě v battle royale hitu od Epic Game se objevila mapa, která vám zprostředkuje děj prvního dílu thrilleru od Remedy a protáhne vás všemi důležitými momenty. Mapa se jmenuje Alan Wake: Flashback, najdete ji pod kódem 3426-5561-3374, a s posvěcením Epic Games i Remedy za ní stojí vývojáři ze Spiral House a Zen Creative Studios. Je k dispozici zdarma, její dohrání vám zabere necelou hodinu, během ní ale navštívíte stará dobrá místa, uslyšíte samotného spisovatele a prožijete část jeho noční můry.

Ačkoliv se ve hře už nějakou dobu nachází postava Alana Wakea – vše je samozřejmě dílem spolupráce mezi Remedy a Epic Games, kteří vydávají druhý díl – na mapě Flashback budete hrát za vlastní postavu. Stanete se tak účastníky v polointeraktivní vzpomínce na původní hru z roku 2010 v kulisách, které jako by z ní doslova vypadly. Bright Falls, všechna známá místa, jezero Cauldron, srub,… Zkrátka vše, co si možná matně vybavujete, je ve Flashbacku ve Fortnite zastoupeno a doplněno také pasážemi z původní hry. Jde především o dabing některých částí a cutscény, které doplňují zážitek i plnění tohohle „domácího úkolu“.

Samozřejmě, pokud chcete být skutečně informačně vybavení, hraní celé původní hry vám dá samozřejmě ten nejlepší možný vhled do příběhu i osudů jednotlivých postav, v takovém případě jste ale už zřejmě učinili a nějaký Fortnite vás může nechat zcela chladnými.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *