Games

Používáte WhatsApp? Pak si hned zapněte tuhle novou funkci

  • WhatsApp bojuje proti podvodníkům a SPAMu už delší dobu
  • Nyní zavádí funkci, která vás (alespoň částečně) ochrání
  • Nově můžete ztišit hovory od cizích čísel

WhatsApp patří mezi nejpopulárnější kecálky současnosti, čehož využívají často i podvodníci a spammeři. Ti vám mohou kdykoliv poslat zprávu nebo zavolat, na což nyní Meta reaguje novou funkcí, kterou si může každý uživatel této platformy aktivovat od minulého týdne.

Nová funkce umožňuje ignorování nevyžádaných hovorů. Nachází se v Nastavení > Soukromí > Hovory, kde může nově zapnout položku “Ztišit hovory od neznámých volajících” a zbavit se tak otravných lidí nabízející “výhodné” investice nebo podvodníků. Pokud vám někdo zavolá, WhatsApp automaticky zkontroluje, zda máte číslo uložené a pokud ne, hovor bude ignorovat, což v praxi znamená, že se vám ani nezobrazí upozornění na příchozí hovor. Volající se zobrazí pouze v protokolů hovorů.

Dle serveru AndroidPolice by měla být funkce ve výchozím nastavení povolena, což se ale v našem případě nestalo a museli jsme si ji aktivovat ručně. Aktualizace probíhá na straně serveru, ale už delší dobu. Otestovali jsme ji na třech různých číslech a na všech byla možnost k dispozici.

WhatsApp Messenger

Oceníte tuto funkci v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: AndroidPolice

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *