Games

Postal III se po necelém roce opět vrátil na Steam » Vortex

Na konci loňského roku došlo k odstranění hry Postal III ze Steamu. Hra, která si na platformě hověla od roku 2011, sbírala velmi negativní recenze a také s přihlédnutím k tomu, že za ní nestál původní tým vývojářů ze studia Running with Scissors, byla považována za nejhorší díl celé série. Až problémy s DRM, které v podstatě zamezovaly samotné hraní, způsobily zásah Valve a odstranění hry z nabídky, což tehdy vývojáři z Running with Scissors kvitovali s povděkem a nešetřili ostrými soudy ve smyslu, že už tento odpad nemůže nikdo kupovat. Po necelém roce se ale situace mění, vývojáři pookřáli, a ačkoliv neměli s vývojem hry nic společného – titul vyvíjelo studio Trashmasters a vydávala ho Akella – Postal III mírně upravili, vyřešili problém s DRM a vrátili vše do starých kolejí.

K návratu hry na Steam došlo stylově už v pátek 13. října, kdy o události informovali sami vývojáři na sociálních sítích. Zeptali se fanoušků, zda chtějí zažít něco opravdu děsivého, a posléze oznámili, že ačkoliv nemají zdrojový kód hry, podařilo se jim provést nutné změny a hra se skutečně vrátila do prodeje. „Před měsíci odstranilo Valve Postal III kvůli problémům s DRM. Ačkoliv se jedná o temnou kapitolu v historii série, hráči by stále měli mít možnost hru hrát, pokud mají zájem,“ uvedli vývojáři. Tentokrát ale neodkazují zájemce na Pirate Bay, jako tomu bylo před rokem, ale potvrzují, že odstranili DRM, dokonce se snažili zredukovat míru možných pádů hry, vylepšili výkon a nahradili některé chybějící soubory. Konkrétně je například jednodušší vytvářet vlastní mapy nebo si můžete rovnou užít DLC s prdící zbraní, které bylo původně dostupné zvlášť.

Stále ale platí, že Postal III má na Steamu jen 39 pozitivních recenzí, s tím, že aktuální hodnocení vyznívají o trochu lépe, ovšem díky pozitivnímu review bombingu. V rámci něj hráči vyjadřují své nadšení – ať už je upřímné, či nikoliv – že je hra zpět v prodeji, i když se samozřejmě objevují i upozornění, že už žádný patch nedokáže odčinit, co vývojáři z Trashmasters napáchali. Na každý pád ale nyní máte opět možnost skočit do bublajícího kalu herní produkce a za necelých 6 eur potrápit sami sebe. Ale varovali jsme vás. A teď ještě jednou!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *