Games

Poslední patch pro Cyberpunk 2077 rozbil pasivní skilly » Vortex

Ačkoliv se hráči shodnou, že patch na verzi 2.0, který do hry Cyberpunk 2077 dorazil před vydáním rozšíření Phantom Liberty, posunul celou hru na vyšší úroveň a přijatelným způsobem symbolicky dokončil její opravu, problém ze hry zcela nezmizely. Co víc, ve hře směly objevit úplně nové chyby, které měl způsobit hotfix na verzi 2.01, který údajně rozbil pasivní skilly, což může neblaze ovlivnit hraní, pokud se na vývoj svého hrdiny opravdu úzce specializujete a počítáte s tím, že vás tyto skilly podrží. Na problém narazil hráč s přezdívkou Dibilowas, který problém popsal na Redditu a vysvětlil, v čem je problém.

Na problém narazil díky tomu, že v Cyberpunku 2077 strávil patrně už stovky hodin a hru má rozehranou hned s několika odlišně budovanými postavami. Když vyšel patch na verzi 2.01, pokračoval ve hraní, ale nesedělo mu například, že bez ohledu na dříve zpřístupněné pasivní schopnosti, se jeho odstřelovačka při zaměření stále mírně pohybovala. A to by neměla vzhledem k jejímu účinku, na který byl Dibilowas delší dobu zvyklý. Vzápětí zjistil, že problém je spojený s tím, jakou uleženou pozici načte, a právě tam narazil na skutečnost, že verze 2.01 může být rozbitá.

Když načetl starší pozici ještě z čisté verze 2.0, vše fungovalo. V momentě, kdy postup hrou uložil a načetl nově vytvořenou pozici z verze 2.01, hra schopnost ignorovala. Od toho pak už nebylo daleko k výčtu „pasivek“, které jsou patchem ovlivněny a jde vedle zamezení pohybu zbraně například nemožnost hackovat nepřátele skrz zdi během používání Overclocku nebo si doplňovat zásobník skluzy a dashováním. Dibilowas z celé záležitosti nedělá žádnou velkou aféru, spíše poukazuje na to, že něčí hra může být patchem výrazně ovlivněna, i když si podle jeho slov mnoho hráčů těchto výpadků zřejmě ani nevšimne.

V diskuzi na Redditu zatím nikdo ze zástupců společnosti nereagoval, je ale jisté, že pokud se skutečně jedná o plošný problém, hlášení budou přibývat a nedostatek vývojáři opraví.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *