Skip to content

Policie údajně dopadla hackera stojícího za únikem GTA VI » Vortex

Už během minulého víkendu se kolem společnosti Rockstar rozhořela kauza v souvislosti s hackerským útokem a únikem bezprecedentního množství dat souvisejících s připravovanou videohrou Grand Theft Auto VI. Poté, kdy se data dostala na internet a fanoušci je podrobili hloubkovému zkoumání, vývojáři potvrdili, že k útoku došlo a že se data skutečně vztahují k jedné z nejočekávanějších her. Společně s tím ale prosakovaly informace, že stejný hacker může stát za nedávným útokem na společnost Uber a že se o případ přirozeně nad rámec policie zajímá také FBI. Dnes v podvečer pak dorazila zpráva, že londýnská policie dopadla 17letého mladíka, který má být oním tajemným hackerem, byť spojitost nelze v tuto chvíli stoprocentně potvrdit.

Na zprávu upozornil britský Eurogamer, který si všiml poznámky novináře Matthewa Keyse. Ten retweetoval zprávu zmíněné londýnské policie, v níž se uvádí, že podezřelý byl dopaden v Oxfordshire. „Má se za to, že je spojen se skupinou identifikující se jako Lapsus a komunikující mezi sebou přes Telegram,“ říká Keys. S tvrzením, že je mladý muž spojen s útokem na Rockstar a Uber, se však Keys obrací pouze na své zdroje a na oficiální stanovisko policie či vyšetřovatelů stran potvrzení momentálního podezření se teprve čeká.

Pokud se prokáže jako pravdivé, bude nesmírně zajímavé sledovat, zda jeho dopadení povede i k dalším stopám k dalším členům zmíněné skupiny, kteří měli v minulosti napadnout obdobným způsobem společnosti Microsoft, Samsung nebo Nvidia. Skupina Lapsus je v posledních dvou letech poměrně aktivní a patrně ji tvoří velké množství osob, které spolupracují na jednotlivých projektech. V případě společnosti Uber, která je často zmiňovaná v souvislosti s útokem na Rockstar, neměla uniknout žádná citlivá data a chod aplikace i celého mechanismu fungování Uberu jako služby nebyl narušen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.