Skip to content

Pokračování hororové série Outlast dorazí už 18. května » Vortex

O novém dílu hororové série Outlast s podtitulem Trials od vývojářů ze studia Red Barrels víme už od konce roku 2019. Od té doby sice proběhlo několik testů a hráči tak mohli zjistit něco víc o novém pojetí, zaměřeném vedle sólo hry i na multiplayer, pořád se ale nebavíme o plnohodnotném přístupu do hry. To se částečně změní až 18. května, na kdy připadá nově oznámené datum vydání, nenechte se však zmást tím, že jde prozatím pouze o termín spuštění předběžného přístupu.

Vývojáři datum odhalili prostřednictvím krátkého traileru, který ovšem nenabízí ani sekundu záběrů z vlastního hraní. Sledovat můžete výkony dabérů, kteří se ujali jednotlivých rolí ve hře a nutno přiznat, že minimálně v tomto ohledu se máme nač těšit. Pro kontext jen doplníme, že se hráči stanou pokusnými králíky v komplexu korporace Murkoff, která testuje pokročilé metody vymývání mozku a kontroly mysli. Na hráčích pak bude, aby zjistili, co se v komplexu děje a po splnění všech výzev se z něj, zřejmě, pokusili utéct, což samozřejmě nepůjde bez obvyklých atributů, jako je vyhýbání se střetů s příliš silnými nepřáteli, krčení v temných koutech nebo naopak velmi rychlý běh kolem překážek.

Dojmy z uzavřeného betatestu byly všeobecně pozitivní, byť hra nenabízela dostatek obsahu, na kterém by bylo možné otestovat její trvanlivost a nápaditost. Bohužel, ani nyní ale nemáme informace o tom, co přesně bude obsahem předběžného přístupu, jak dlouho v této fázi projekt setrvá, případně jakým způsobem budou vývojáři early access doplňovat novými funkcemi a dalšími výzvami. Zapomínat nesmíme ani na noclehárnu, tedy místo, které slouží jako místo pro setkávání s ostatními hráči, kde je však možné také vylepšovat vlastní výbavu i schopnosti a připravovat se lépe na to, co vás čeká v dalších fázích hry. Nad konceptem ale stále visí mnoho otazníků a nezbývá tudíž než počkat, co dalšího k již vydaným videím o designu, zvucích nebo úrovních vývojáři odhalí v samotné hře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *