Games

Podpůrné studio PlayStation Visual Arts propouští » Vortex

Studio Visual Arts Service Group, které spadá do rodiny PlayStationu a v uplynulých letech fungovalo jako podpora pro vývoj celé řady her v týmech jako Naughty Dog, Insomniac Games nebo Kojima Productions, opět propouští své zaměstnance. Pobočka, která sídlí v San Diegu a vyjma série MLB: The Show nemá na kontě žádnou vlastní hru, se v minulosti nadechovala k velkému růstu a ještě loni se zdálo, že se skutečně přetvoří v plnohodnotný vývojářský tým. V průběhu roku 2023 ji však postihlo už druhé propouštění a nyní se opět zdá, že poslání studia zůstane i nadále stejné.

Propouštění ve Visual Art Service Group

Propouštění si všimnuli redaktoři magazínu Video Games Chronicle, kteří čerpali z profilů jednotlivých zaměstnanců na síti LinkedIn. Jedním z těch, kdo se s Visual Arts Service Group musel rozloučit, byl level designér Daniel Bellemere, který ve svém příspěvku dokonce mluvil o vlně propouštění, což rozhodně nepůsobí jako případ jednoho dvou lidí. Bellemere vyjádřil vděk, že mohl pracovat s tak talentovanými kolegy na všech úžasných projektech a potvrdil, že odchází jen s dobrými vzpomínkami. Dalším, kdo ze studia odešel, je grafik Sean Teo, který mluví o nešťastném ukončení kontraktu a nabízí své schopnosti dalším studiím, které by je dokázaly využít. Třetím zaznamenaným případem je Matt Barney, rekrutér z Visual Arts Service Group, který podle svých slov už několik měsíců věděl, že konec v PlayStationu přijde, ale ani tohle vědomí samozřejmě nezmírňuje smutek, že musí studio opustit.

Jen pro kontext doplňujeme, že první letošní propouštění proběhlo ve studiu během května a zasažen byl tým, který měl podporovat vývoj aAA multiplayerové hry. Jedna a jedna obvykle dává dvě, takže s největší pravděpodobností šlo o vývojáře, kteří spolu s lidmi z Naughty Dog pracovali na multiplayerové hře ze světa The Last of Us. Protože ale byl tento projekt podle spekulací pozastaven, ať už kvůli přehodnocení nebo potenciálnímu uložení k ledu, je možné, že spolu tyto dva incidenty souvisí.

Po dlouhých 34 letech zřejmě odchází Connie Booth

Aby odchodů nebylo málo, jeden se měl zrodit na vysoké pozici. Společnost Sony má v těchto dnech opouštět ředitelka produkce v PlayStationu Connie Booth, která byla zaměstnankyní japonské společnosti dlouhých 34 let. Informaci přinesl vývojář David Jaffe, který se ve svém videu na YouTube opíral o čtveřici anonymních zdrojů. „Mohu vám říct, že už v Sony nepracuje. Nemám mnoho detailů, takže nevím, jestli byla propuštěna, nebo odešla sama, ale když jsem to zaslechl, každý mi říkal, že byla vyhozena,“ uvedl Jaffe. Společně s Booth je pak údajně na odchodu i Angie Smets, která pro změnu pracovala 20 let v Guerrilla GAmes, ale ani v tomto případě nepřichází žádné oficiální potvrzení či vyjádření.

Connie Booth nastoupila do americké Sony v roce 1989, už o šest let později z ní byla výkonná producentka a od roku 1998 zastávala hned několik rolí v oddělení produktového vývoje. Byla ředitelkou, viceprezidentkou a posléze se stala šéfovou interní produkce, kde dohlížela na všechny značky, s nimiž Sony, resp. PlayStation nakládá.

Zdroj: Sony

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *