Skip to content

Podívejte se na teaser nové hry, která vzniká v Brně » Vortex

Brněnské studio Ashborne Games se s námi v předstihu exkluzivně podělilo o první krátký teaser, kterým jeho autoři lákají na svůj nový projekt. Pokud informace o této chystané hře sledujete průběžně, samotný obrázek v klipu pro vás nebude novinkou, ale tentokrát jej doprovází hudba, která může opět někomu naznačit zamýšlené téma a atmosféru. Vývojáři nám při této příležitosti prozradili, že úspěšně prošli alfa milestonem a my můžeme doplnit, že máme k jejich nové hře už několik měsíců přístup a rozhodně se máte na co těšit. Můžeme jen doufat, že se představení blíží.

Tým Ashborne Games loni na podzim oslavil druhé narozeniny a je součástí společnosti THQ Nordic, která spadá pod gigant Embracer Group. Nejprve jeho vývojáři dokončili vrtulníkovou akci Comanche, kterou převzali po německém studiu Nukklear, aby se následně pustili do prvního zcela vlastního projektu. Pokud Vortex navštěvujete pravidelně, nepochybně víte, že půjde o nějakou historickou strategii s prvky RPG.

Studio už tvoří víc než 50 lidí a vzniklo v roce 2020. Jeho zaměstnanci dříve pracovali na sériích Mafia a UFO nebo například na hrách, jako jsou Arma, Vigor, Silent Hill: Downpour, Shadowgun Legends, Fish Fillets, Dex či Dark Train. Při představení tým prozradil, že bude používat technologii Unreal Engine od společnosti Epic Games.

Embracer kromě Ashborne Games vlastní také slovenské Nine Rocks Games, Warhorse Studios a nenápadný podpůrný tým sídlící v Olomouci spadající pod Koch Media. Více podrobností o studiu Ashborne Games si můžete přečíst v našich starších článcích. Také se můžete podívat náš video medailonek týmu. Petr Kolář, který tým vede, byl opakovaně hostem našeho vidcastu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *