Games

Podívejte se na srovnání velikosti nové a původní verze PS5 » Vortex

Společnost Sony předevčírem konečně oznámila dlouho spekulovanou novou verzi konzole PlayStation 5. Ta dle očekávání nakonec skutečně nabídne menší hmotnost a štíhlejší design, přičemž má být celkově pro hráče flexibilnější, a také samostatnou mechaniku pro ty, kteří si pořídí digitální edici. Představení nové revize doprovázely i podrobnosti a změny, k nimž dojde. Těmi je zvýšení kapacity úložiště z 825 GB na 1 TB, ale důležitými jsou samozřejmě i nové rozměry. Právě na ty se někteří hráči zaměřili a rozhodli se původní model konzole s tím novým v tuto chvíli alespoň neoficiálně porovnat.

Do srovnávání se pustil například uživatel s přezdívkou NatureCertain, který se s výsledkem podělil na Redditu na subredditu PlayStationu. Na pěti snímcích postupně porovnává 3D model původní standardní verze s mechanikou společně s digitální edicí nového modelu bez mechaniky. Důvodem je, že autor neměl k dispozici model původní digitální edice, jak posléze sám dodal, to by však nemělo výsledku nijak vadit. Už na prvním obrázku si lze povšimnout, že je rozdíl markantní a jde o skutečně výrazné zmenšení. Připomeňme, že původní konzole PlayStation 5 s mechanikou měla rozměry 390 mm × 260 mm × 104 mm, přičemž v případě nové revize je to 358 mm × 216 mm × 96 mm.

Stále se nejedná o nic malého, ale zmenšení je rozhodně znát, na obrázcích o to lépe. Mimo ně si pak bude samozřejmě možné povšimnout i snížení hmotnosti. S ne tak hezkým vizuálním srovnáním přišel krátce po oznámení i magazín TheVerge, který využil webu CompareSizes.com a porovnal hodnoty rozměrů obou digitálních i standardních edic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *