Skip to content

Podívejte se na nový teaser The Day Before » Vortex

Podívejte se na nový teaser The Day Before » Vortex

Hra The Day Before při svém oznámení na začátku roku 2021 zaujala mimo jiné skvělou grafickou stránkou, ale v nedávné době jsme o ní slýchali spíše kvůli potížím, které ji provázely. Titul se dočkal odkladu kvůli přechodu na Unreal Engine 5, další odklad pak způsobil spor kvůli ochranné známce, která nakonec náležela aplikaci kalendáře, kvůli čemuž byla i stažena stránka na Steamu. Naposledy vývojáři ze studia Fntastic slibovali, že už k žádnému odkladu nedojde a lákali na vydání v listopadu, obnovení stránky na Steamu a chystané betatesty. To nyní znovu potvrdili v rozhovoru pro magazín Well Played, kterému byl poskytnut i nový teaser trailer.

Samotný teaser příliš přínosný nebyl, především kvůli tomu, že se překvapivě zaměřil na jízdu autem ve městě, nicméně již zmíněný rozhovor oproti tomu přínosný byl. Vývojáři se rozpovídali o hratelnosti, vývoji a dalších plánech, ale i právním problémům kvůli značce The Day Before. V této souvislosti ještě není vše vyřešeno, již brzy se má však hra vrátit na Steamu a vývojáři očekávají, že bude znovu triumfovat v žebříčku seznamu přání. Ohledně sporu jsou optimističtí, jelikož jsou první, kdo The Day Before začal používat v souvislosti se hrou, jak tvrdí spoluzakladatelé studia Eduard a Aisen Gotovtsevovi. Oni sami se však soustředí na vývoj hry, zatímco právní záležitosti obstarává jejich nová společnost založená s vydavatelem Mytona. Nadále platí, že věří v úspěch své vize a že chtějí změnit herní průmysl svým inovativním přístupem. Ta se týká především pracovní kultury, jelikož kromě placených zaměstnanců se na vývoji hry podílí i dobrovolníci, přičemž v současnosti jich má být přes 300 ze 30 různých zemí. Zaměřme se však nyní na samotnou hru. Vývojáři připomínají, že The Day Before je postapokalyptická multiplayerová sandboxová hra s otevřeným světem. Základem je primárně PvP, součástí hry ovšem budou i mise zaměřující se na obnovu společnosti.

Hra nicméně nabízí řadu možností, a tak si bude možné v New Fortune City, kam je zasazena, kupovat domy, vozidla a tvořit jedinečné zážitky. Zatím ještě nebylo stanoveno, kolik hráčů bude moci hrát na jednom serveru, to se uvidí až podle výsledků testování. Hra nabídne více druhů zombie a infikovaných pro rozmanitost a ztížení, ale primárně se podle vývojářů soustřeďuje na interakce samotných hráčů. K tomu bude sloužit i bezpečná zóna nazvaná Woodberry, kde se budou moci hráči setkávat, obchodovat či uzavírat spojenectví. Novinkou je, že si hráči budou moci vybrat i své zaměření a profesi, která nemusí být jen manuálního charakteru, a tak se mohou věnovat například hudbě a dalším uměním. Setkávání bude možné i v sauně, barech nebo posilovně, což má podpořit komunitu a dojem z fungování v postapokalyptické společnosti. I domy hráčů jsou bezpečným místem a jejich útočiště jsou ve hře nedotknutelná a odstřižená od okolního chaosu, kde se bude možné setkávat s přáteli a přizpůsobovat si nejrůznější věci. Vývojáři také nastínili, co přesně je megakorporace Azure Initiative, která už byla několikrát k vidění v dřívějším materiálech. Azure má v nové společnosti obrovský vliv, jelikož má pod palcem veškerou elektřinu.

V rámci rozhovoru bylo znovu potvrzeno, že již dříve oznámené datum 10. listopadu nadále platí, přičemž tehdy hra dorazí na PC. Brzy nato by však mělo být oznámeno i datum pro vydání konzolových verzí, přičemž The Day Before míří na PlayStation 5 a Xbox Series. Předběžný přístup není v plánu, a tak se hráči dostanou s vydáním k plné hře, stále však platí, že proběhne i uzavřená beta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *