Games

Podívejte se, jak 100 lidí hraje Everybody 1-2-Switch! » Vortex

Už přes rok víme o záměru Nintenda, přinést hráčům pokračování jedné z prvních her pro Nintendo Switch nazvanou 1-2-Switch. Nový titul nese označení Everybody 1-2-Switch! a dočkáme se ho už 30. června, jak potvrdila nedávná zpráva doplněná také informací o cenovce ve výši 30 dolarů. Stejně jako v případě původní hry se mohou hráči těšit na sérii zábavných a místy trochu bláznivých miniher, ke kterým využijí nejen ovladač Joy-Con, ale také mobilní telefon pro zapojení většího počtu lidí. Jak to celé bude vypadat pak Nintendo představilo v novém traileru, u kterého se zřejmě budete usmívat. A také trochu kroutit hlavou.

https://www.youtube.com/watch?v=67pT2fP7lgQ

Ačkoliv už vývojáři v obecné rovině o hře mluvili, slíbili zmíněné použití mobilů a novou sadu miniher, ze hry jsme toho až do včerejška příliš neviděli. Zároveň se také spekulovalo o problémech, v nichž se měla hra nacházet a kvůli kterým došlo na odklad i změnu formátu či konceptu některých částí. U výsledku se ale očividně pozvaní tvůrci obsahu bavili nadmíru skvěle, o čemž vypovídá přiložené video. Nejde ani tak o trailer jako spíše krátkou reportáž z Tokia, kde se uskutečnilo komunitní hraní nejprve v 16, ale později ve 100 hráčích, kvůli čemuž už ale bylo nutné zajistit poměrně velký prostor.

Zaznamenané minihry totiž zpravidla vyžadují velký prostor – například při skákání přes lano nebo během kontaktu s mimozemšťany – ale u některých si vystačíte i s menší místností. Je totiž zcela na vás, kolik lidí do hry zapojíte, takže třeba běhat na místě nebo útočit házecími hvězdicemi můžete i s nejbližšími rodinnými příslušníky. Nutno ovšem podotknout, že video vzbudilo pozornost nejen díky jednotlivým hrám a možnostem Everybody 1-2-Switch!, ale také skrze značnou uvolněnost celého pojetí, které stojí v kontrastu s velkou snahou jednotlivých hráčů. Musí se však nechat, že Nintendo zabrnkalo videem na nostalgickou strunu a dobu, kdy se podobné eskapády objevovaly častěji a společnost prodávala pověstnou japonskou hravost. Nad rámec překvapených a mírně vykolejených komentářů se pak objevují i ty, které oceňují obrovský skok kupředu v porovnání s původním titulem a na vydání se upřímně těší.

Uvidíme tedy, zda Everybody 1-2-Switch! dokáže překročit stín svého předchůdce a nabídne zábavu v duchu povedeného Super Mario Party. Nakročeno k tomu má a i my jsme bez přehánění zvědaví.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *