Games

Po útoku na Twitter uniklo takmer 200 miliónov emailov

V našich článkoch stále upozorňujeme na narastajúci počet hackerských útokov. Podľa informácií z portálu Reuters sa tento krát hackerom podarilo napadnúť sociálnu sieť Twitter, z ktorej si útočníci odniesli vyše 200 miliónov emailových adries.

Ako Twitter plánuje riešiť tento útok?

Po napadnutí sociálnej siete Twitter hackeri zverejnili všetky ukradnuté emailové adresy na hackerskom fóre. Podľa odborníka sa na týchto adresách v najbližších dňoch môže vyskytovať viacero nebezpečných správ s vírusmi.

Spolumajiteľ bezpečnostnej spoločnosti, Alon Gal, v správe dodal, že ide o jeden z najrozsiahlejších únikov používateľských dát, aký v živote videl. Zamestnanci a ani vedenie Twitteru sa od 24. decembra, kedy boli prvý krát zverejnené informácie o útoku, stále nevyjadrili. Ani dotknutí používatelia doposiaľ nevedia, aký postup pri riešení tohto problému spoločnosť zvolila.

Aplikácia Twitter | Zdroj: Engadget.com

Snímky obrazovky, ktoré sa objavili na hackerskom fóre, sa na internete pohybujú už od minulého týždňa. Podľa zverejnených informácií zatiaľ ani odborníci netušia, kto je za týmto útokom a kde sa útočník nachádza. Podarilo sa však vyvrátiť niektoré tvrdenia z decembra, kedy sa hovorilo o tom, že hackeri zo sociálnej siete Twitter ukradli vyše 400 miliónov emailových adries a telefónnych čísel.

Do vyšetrovania tohto útoku sa pravdepodobne zapojí aj európska centrála spoločnosti Twitter. Spoločnosť miliardára Elona Muska je neustále sledovaná aj americkou obchodnou komisiou. Tá v spolupráci s európskou komisiou kontroluje dodržiavanie pravidiel na území Európy.

Náš tip

Hrávate PS2 hry na Androide? Jeden z najlepších emulátorov už nedostane žiadnu aktualizáciu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *