Games

Playstation 5 dostává novinku, po které hráči volali roky

Playstation 5 patří pochopitelně k nejpopulárnějším konzolím současnosti. V posledních letech vývojáři myslí i na hráče, kteří chtějí hrát s ostatními na jiných platformách, typicky třeba počítači. V dnešní době to umožňují desítky titulů, potíž je v tom, že pokud hra nepodporuje voice chat, nebo ho má špatně vyřešený, neexistuje žádná aplikace, skrz kterou byste se na Playstationu 5 dorozuměli s někým jiným. To se ale konečně mění. Na Playstation 5 totiž míří Discord.

Díky tomu můžete přímo z konzole volat s ostatními, posílat si zprávy a nebo sdílet obrázky. Konečně tedy bude možné využívat voice chat a mluvit s přáteli, kteří hrají na PC. Aplikace podporuje také snadné připojení k relaci ve hře, kartu Přátelé, kteří hrají a nebo dokonce sdílení obrazovky. Pokud si tedy váš kamarád neví rady, můžete mu během několika sekund ukázat postup.

How To Use Discord Voice Chat on PS5

Kromě Discordu podporuje Playstation 5 nově také VRR, tedy variabilní snímkovou frekvenci v rozlišení 1440p a přibyla také možnost filtrovat přehledněji hry. Ve Velké Británii a USA mohou hráči také nově využít hlasový příkaz “Hey Playstation, capture that!” pro nahrávání hry.

Discord: Talk, Chat & Hang Out

Discord: Talk, Chat & Hang Out

Využijete na Playstation 5 Discord?

Zdroj: Discord

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *