Games

Playdate má na kontě přes 50 tisíc prodaných kusů » Vortex

O handheldu Playdate společnosti Panic jsme na Vortexu psali opakovaně. Zaujal nás nejen koncept samotného zařízení, kterému dominuje klička coby unikátní ovládací prvek, ale líbil se nám i způsob, jakým výrobci distribuují hry. Nedávno jsme vás nicméně informovali, že Playdate od dubna zdraží o 20 dolarů a že se změní i ona distribuce. Noví majitelé handheldu si budou moci nadále užít postupný přísun garantovaných her, spuštěn však byl vlastní digitální obchod a hry tak dostaly své stále místo v novém ekosystému. Nyní přichází prostor k radostné zprávě o množství prodaných kusů, které předčilo odhady výrobců hned dvojnásobně.

Ve svém prohlášení uvedla společnost Panic (přes Game Developer), že zařízení dokázalo zaujmout už 53 tisíc hráčů, s čímž výrobci údajně vůbec nepočítali. Když spouštěli v roce 2021 předobjednávky, jejich odhad se pohyboval kolem 20 tisíc kusů. To byl výrobní cíl, ale současně i předpoklad celkového zájmu, takže aktuální stav je pro Panic velmi potěšující. Bohužel je ale nutné dodat, že výrobní kapacity společnosti i v souvislosti s úzkým zaměřením celého produktu nestíhají a k hráčům se momentálně dostalo jen asi 27 tisíc kusů.

Panic nicméně očekává, že zbylých 26 tisíc kusů vyrobí do konce letošního roku, což by ale se setrvalým zájmem nemuselo stačit. Výrobci handheldu navíc plánují rozšířit množství zemí, kde je zařízení distribuováno, takže by to ještě mohlo potenciálně znamenat navýšení celkového zájmu a další nesoulad poptávky a dostupných kusů. Lidé ze společnosti Panic ale věří, že druhý rok životního cyklu bude pro Playdate ještě lepší a že se zrychlí i výroba, resp. doba dodání. Naproti tomu pak jde bezplatný přístup k vývojářským nástrojům a prozatím dostatečný zájem vývojářů připravovat pro zařízení hry. Nejsou jich stovky, ba ani vyšší desítky, ale ke 24 titulům se majitelé Playdate dostanou zdarma – resp. v rámci ceny zařízení – a zbytek přichází v rozumném tempu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *