Games

Platíte si za YouTube? Odmenou vám bude vyššia kvalita videa

Už vo februári sa objavili informácie, že služba YouTube testuje vyššiu kvalitu videí pre predplatiteľov mesačného predplatného YouTube Premium. Aj keď sa zdalo, že testovaná funkcia sa nakoniec v službe neobjaví, tak podľa portálu 9to5Google sa už začala objavovať na zariadeniach s Android TV a Google TV.

Čo znamená lepšia kvalita videí v YouTube Premium?

Lepšia kvalita videí v podstate znamená 1080p rozlíšenie s väčším bitratom. Spoločnosť Google momentálne sprístupňuje túto funkciu niektorým používateľom zariadení Android a Google TV. V ponuke rozlíšení videí sa zobrazuje pod označením „1080p Premium.“ Samozrejme exkluzívne pre predplatiteľov predplatného YouTube Premium, ktoré na Slovensku stojí 7,19 € mesačne.

Aplikácie Youtube | Zdroj: Filip Spevár

Vo februári bola pritom funkcia testovaná len na konkurenčných zariadeniach Apple iPhone a Apple TV. V apríli spoločnosť Google oficiálne potvrdila, že ide o obsah v 1080p rozlíšení s vyšším bitratom a naznačila, že neskôr sa dostane aj na Android. Jej príchod na platformu od Googlu ako prvý potvrdil používateľ na sociálnej sieti Reddit.

Keď sa mu v ponuke rozlíšení objavila značka „1080p Premium“ a on na ňu klikol, tak ho služba vyzvala, aby inovovali na YouTube Premium s vysvetlením, že dostanú lepšiu kvalitu videa. Neskôr sa dokonca na Twitteri objavil jeden používateľ, ktorému sa objavilo rozlíšenie 1080p Premium aj na smartfóne značky Motorola v oficiálnej aplikácii YouTube pre Android.


Náš tip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *