Skip to content

Pixely majú po aktualizácii problém s Bluetooth pripojením v aute

V posledných dňoch sa vodiči automobilov môžu tešiť z nového dizajnu platformy Android Auto. Niektorí majitelia smartfónov Google Pixel však podľa portálu AndroidPolice po príchode januárovej bezpečnostnej záplaty začiatkom tohto týždňa  hlásia, že nie je možné sa pripojiť alebo zostať pripojení k systému ich auta cez rozhranie Bluetooth.

Problém sa týka Pixelov s čispetom Tensor a vybraných automobilov

Podľa príspevkov na socálnych sieťach Twitter a Reddit je to problém, ktorému čelia predovšetkým zariadenia bežiace na čipoch Tensor, ako sú série Google Pixel 6 a Pixel 7. Taktiiež sa to netýka každého výrobcu automobilov. Ide najmä o vozidlá Kia a Hyundai, ale medzi spomínané značky patria Toyota, Honda a Infiniti.

Redaktor Rajesh Pandey z portálu AndroidPolice tvrdí, že sa jeho Pixel 7 neustále odpájal od automobilu značky Toyota po aktualizácii na januárovú opravu. Na druhú stranu sa Pixel 7 iného redaktora dokázal spárovať s automobilom Chevrolet Colorado bez akýchkoľvek problémov, To isté platilo aj v ďalšom prípade pri Honde z roku 2018.

Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Napriek tomu, je veľa ďalších vodičov, ktorí po aktualizácii svojich Pixelov na aktualizáciu zo začiatku tohto týždňa náhle zaznamenali problémy s pripojením, Zdá sa tak veľmi pravdepodobné, že táto aktualizácia je aspoň čiastočnou príčinou. Kým tak spoločnosť Google problém nevyrieši, odporúča sa odložiť januárovú aktualizáciu smartfónov Google Pixel 6 a 7.

Náš tip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *