Games

Pixel Watch 2 mají špičkový čip, delší výdrž a Fitbit služby

  • Google mimo telefonů Pixel 8 představil také druhou generaci hodinek Pixel Watch
  • Ta přichází s mnohem lepším čipsetem, ale také delší výdrží 
  • Novinkou je rovněž UWB čip

Na dnešní tiskové konferenci Made by Google představila americká společnost nepřekvapivě čtveřici nových produktů – Pixel 8, Pixel 8 Pro, nové barevné varianty Pixel Buds Pro a také druhou generaci hodinek Pixel Watch. Už ze specifikací je zřejmé, že se firma poučila z chyb první generace a přináší nám nejen lepší čipset, ale také delší výdrž či nové vychytávky, které vymyslela společně s Fitbitem.

Google Pixel Watch 2 mají mnohem lepší čip

Krátce se zastavme u designu. Ten se od loňska příliš nezměnil, opět se díváme na docela minimalistický kus elektroniky vážící 31 gramů s poměrně velkou otočnou korunkou, Google dodal alespoň nové řemínky. Je zde použitý recyklovaný hliník, obecně Google dost času věnoval ekologii a udržitelnosti. Opět můžeme počítat s certifikací IP68, novinkou je pak UWB senzor, díky němuž můžeme vyhledávat jiná zařízení s indikací směru. Takže pokud zapomenete, kam jste si odložili telefon (musí mít také UWB), můžete ho přes hodinky spolehlivě a rychle najít.

Na přední straně se nachází kulatý 1,2palcový OLED panel s rozlišením 384 x 384 pixelů s podporou Always-On a několika parádními ciferníky. V útrobách došlo k velkým změnám. Nepříliš podařený a hlavně technologicky zastaralý Exynos 9110 nahradil na míle výkonnější (a taky o 4 roky novější) 4nm Snapdragon W5+ Gen1 v kombinaci s 2 GB RAM. V recenzi Pixel Watch jsem zmiňoval, že pokud za něco výrobce zaslouží uznání, je to bezpochyby fakt, že i na tak starém čipu běží systém jako po másle a jsem zvědav, o kolik lepší to bude s novým čipem od Qualcommu.

Google Pixel Watch 2 samozřejmě disponuje monitorováním srdečního tepu a kyslíku v krvi. S vícecestným snímačem, lze navíc počítat s až o 40 % vyšší přesností, jelikož měří tep na více místech zároveň. Mimo to zvládnou hodinky monitorovat stres skrz snímač elektrodermální aktivity, teplotu vaší pokožky nebo spánek, EKG ale bohužel chybí. Výrobce slibuje až 24 hodin výdrže na jedno nabití při zapnutém Always-On. To sice není mnoho, ale kdyby nová generace vydržela jeden celý den náročnějšího používání, byl by to i tak velký upgrade.


Xiaomi představilo na globálním trhu hodinky Black Shark. Co nabízí za necelých 1200 korun?

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.