Skip to content

PC verze The Last of Us odhaluje grafické možnosti » Vortex

Pokud jste se těšili na vydání prvního dílu série The Last of Us na PC, neměli jsme pro vás začátkem února zrovna veselou zprávu. Vývojáři ze studia Naughty Dog se totiž rozhodli odložit vydání ze začátku března až na konec měsíce, aby vyladili všechny nedostatky a hra byla přesně taková, jakou si ji přejí mít. Určitě i v souvislosti s obrovským zájmem o seriálovou adaptaci tak vývojáři a lidé ze Sony nechtěli nechat nic náhodě a nové datum stanovili na 28. března. Čekání je ale skoro u konce a ke slovu přichází podrobný článek o specifických možnostech PC verze, včetně hardwarových požadavků rozdělených do čtyř úrovní podle grafických presetů.

Jak vývojáři potvrdili na blogu PlayStationu, PC verze nebude jen obyčejným portem z konzolí – konkrétně tedy vylepšené verze z PlayStationu 5 – ale hrou, která nabídne plnohodnotné nastavení, na které jsou hráči na počítačích zvyklí. Znamená to jednak vlastní optimalizaci, ale také přístup k funkcím jako je AMD FSR, resp. Nvidia DLSS, dále možnost nastavit si vertikální synchronizaci obrazu, omezení frameratu a separátně zvolit kvalitu textur, stínů, odlesků, okluze a dalších. Co se týče širokoúhlých monitorů, ani tam vývojáři nenechají hráče na holičkách a slibují podporu nejen monitorů s poměrem stran 21:9, ale i extrémnějších 32:9. Potěší i možnost využít plného 3D zvuku a v případě hraní s ovladačem DualSense i všechny prvky jako při hraní na PS5. Protože ale vývojáři počítají s tím, že hráči nemusí mít nutně jen DualSense, připravili PC verzi The Last of Us i na možnost kompletního přemapování ovládání a například i kombinování klávesnice a gamepadu, pokud by to někdo z hráčů vyžadoval.

Co se týče hardwarových požadavků, Sony je přináší v přehledné tabulce, rozdělené navíc do čtyř sloupců podle zvoleného grafického presetu. Pokud si chcete zahrát na starším počítači a jste ochotní akceptovat spoustu kompromisů, vstupní branou může být i stroj osazený procesorem Ryzen 5 1500x, resp. Intel i7-4770K a grafickými kartami na úrovni AMD Radeon 470 nebo GeForce GTX 970. V takovém případě ale hru spustíte pouze v rozlišení 720p, abyste měli záruku alespoň 30 fps, a navíc s minimálními detaily grafiky. Z druhé strany, pokud si chcete zahrát ve 4K při 60 fps, počítejte s těmi nejmodernějšími grafickými kartami obou výrobců, stejně jako silnými procesory na úrovni Ryzen 9 5900X nebo Intel i5-12600K. Ve všech případech vám hra zabere na disku 100 GB a vývojáři z Naughty Dog automaticky počítají s tím, že si hru nainstalujete na SSD.

Zdroj: Sony

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *