Games

Paths: Beatrice’s Adventure – -apkrig

Ve světě mobilních her existuje celá řada textových adventur, které vás vtáhnou a úplně pohltí. Ať už je to Ord., Out There, Sara is Missing nebo spousta dalších her, které simulují třeba nalezený telefon pohřešované osoby. Dnes recenzovaný titul Paths: Beatrice’s Adventure by se k nim rád zařadil. 

Hru začnete pohledem na obrazovku telefonu. Doslova. Celé herní rozhraní je inspirováno operačním systémem telefonu, kde najdete galerii, seznam kontaktů, a především chatovací aplikaci. Právě skrz konverzace se posouváte v příběhu. Celé je to ovšem velmi zvláštní volba, protože zatímco já jsem čekal, že budu hlavní hrdinku poznávat skrze její konverzace v mobilním telefonu, nic takového tu nenajdete. Konverzace sice připomínají chat, ale ve skutečnosti se odehrávají v místnosti, jak spolu charaktery hovoří. Akorát my hráči vše vidíme tímto způsobem. Zvláštní. 

Silnou stránkou hry je ovšem vizuální zpracování. Hra má skvělý výtvarný styl a čas od času situaci vidíte také formou obrázku. Ten se vám uloží do galerie a později si ho můžete znovu prohlédnout. Stejně tak avatary postav vypadají skvěle. Když už jsme u těch postav, ty představují středobod celé hry. Jako Beatrice si totiž svými volbami můžete zlepšovat nebo zhoršovat vztah s dalšími členy rodiny a kamarády. 

A právě rozhodnutí, která budete čas od času dělat, ovlivní vývoj celého příběhu. Alespoň částečně. Hra vám navíc na konci každé z devíti kapitol představí rekapitulaci, ze které bude patrné, co se vám nejen povedlo, ale zároveň nepovedlo. Má tedy smysl se vrátit zpět a zkusit hru projít s jinými rozhodnutími. 

Příběh se ovšem nezdá úplně silnou stránkou hry. Čekejte naprosto tradiční vyprávění o nepochopené dceři, která musí najít cestu ke své rodině a hlavně sama k sobě. To neznamená, že by ve hře chyběly silné momenty, jen je zbytek příběhu vyplněn hodně slabou omáčkou. A když už jsem chválil vizuál, musím pokárat za opravdu základní zvukovou stránku, které dokonce chybí i nějaká hudba na pozadí. 

Paths: Beatrice’s Adventure není hrou špatnou, ale ani skvělou. Důležité je, že skvěle vypadá, i když forma mobilního prostředí ke hře úplně nesedí. Na druhou stranu chválím, že si první dvě kapitoly můžete na Androidu zkusit zdarma. Zbytek dokoupíte za 90 korun. Na konec se sice dostanete třeba za 2 hodiny, ale bude mít smysl hru procházet opakovaně. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *