Games

Online funkce Wii U a 3DS budou brzy zrušeny » Vortex

Společnost Nintendo oznámila, že v dubnu příštího roku přestanou fungovat všechny online funkce na konzolích Wii U a 3DS. Zpráva je poměrně krátká a navíc dosti neurčitá, protože si japonská společnost vyhrazuje právo zrušit online funkcionalitu i dříve, pokud se objeví nějaké blíže nespecifikované problémy. Zrušení online funkcí navazuje na znepřístupnění eShopu na obou zmíněných platformách, které přišlo na konci letošního března, bylo proto zřejmě jen otázkou času, než do celé záležitosti řízne Nintendo ještě razantněji a ukončí zbývající podporu 12, resp. 11 let starých platforem.

„Začátkem dubna 2024 přestane na Nintendu 3DS a Nintendu Wii U fungovat online hraní a funkcionality, které využívají online komunikace,“ objevilo se na sociálních sítích s poděkováním všem hráčům, kteří na zmíněných platformách tak dlouho hráli. Nakolik je krok opodstatněný, nemá smysl na tomto místě polemizovat, faktem ovšem je, že minimálně podle komentářů stovek hráčů se zdá, že s rozhodnutím Nintenda příliš nesouzní. Na druhou stranu společnost ujišťuje, že ačkoliv přestane fungovat multiplayer nebo například žebříčky, hry budou stále dostupné k opětovnému stažení, a to včetně DLC nebo dostupných patchů. Bohužel už ale nikdo hráčům nezaručuje, jak dlouho se budou moci na tuhle formu podpory spolehnout, protože Nintendo mluví jen o „dohledné budoucnosti“.

Existuje současně jen malé množství výjimek, kterých se zrušení online funkcí nedotkne. Za Nintendo to je jen fungování Pokémon Bank – systému pro cloudové ukládání pozic a pokémonů představeném před lety s Pokémon X a Pokémon Y. Je tudíž vhodnější přesunout vše na současnou platformu Pokémon Home, chcete-li si být jistí, že o svůj progres nepřijdete. Dále pak Nintendo připouští, že některé hry třetích stran mohou zůstat funkční i po příštím dubnu, ale neexistuje momentálně žádný seznam a je tudíž složité odhadnout, kolika her se to skutečně týká. Bezpečnější je tedy uvažovat spíše o kompletním vypnutí a v mezičase se nákupem pojistit, že nepřijdete o žádné hry, které jste si třeba chtěli v budoucnu ještě zahrát.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *