Games

Obsah druhého dílu TLOU se nevejde do jedné řady seriálu » Vortex

V noci z neděle na pondělí skončila první řada seriálu The Last of Us, kterou jsem neváhal označit za nejlepší hranou adaptaci videohry, jakou jsme kdy mohli sledovat. Obrovský divácký úspěch a takřka neustálé překonávání rekordu v počtu lidí sledujících přicházející díly, nevyhnutelně vedly k potvrzení další řady, která bude samozřejmě vycházet z druhého dílu herní série. Až nyní ale autoři seriálu v čele s Cragiem Mazinem a Neilem Druckmannem potvrdili, že jim nebude stačit další sezóna s obdobným počtem dílů, ale že příběh The Last of Us Part II rozloží minimálně na dvě další řady. Nad rámec toho pak v nejrůznějších rozhovorech zazněla celá řada zajímavých informací, týkající se hereckého obsazení, dalšího diváckého rekordu, ale také možného pokračování hry nebo očekávaného multiplayerového spin-offu, na kterém pracují vývojáři z Naughty Dog.

Druhá sezóna nepokryje celý děj The Last of Us Part II

Začněme vyjádřením, které přišlo v rozhovoru s Mazinem a Druckmannem pro magazín GQ. Zatímco v případě první sezóny stačila autorům seriálu plocha devíti dílů, aby představili hlavní svět, uvedli diváky do děje a demonstrovali jim zákonitosti zdejšího světa, komplikovaný příběhový oblouk herního pokračování bude vyžadovat prostoru mnohem více. Sám Mazin na přímý dotaz odpověděl jednoznačně negativně a Druckmann doplnil, že půjde o víc než jednu sezónu. „Správně jste si všiml, že jsme neřekli kolik [sezón to bude]. Ale fakticky správně zní – víc než jedna,“ uzavřel pak taneček kolem rozsahu budoucích řad Craig Mazin. Jisté už ale v tuto chvíli je, že autoři seriálu vyslyší jednu z kritických poznámek diváků, kteří si stěžovali na příliš nízký počet infikovaných a střetů s nimi. Mazin sice nepotvrdil, že v tomto ohledu budou další díly seriálu dramaticky odlišné od těch uvedených, ale naznačil, že si všimli reakcí a budou chtít situaci trochu zlepšit. Ne ovšem na úkor toho, že by pak diváci nesledovali nic jiného, než jsou právě souboje, o kterých je The Last of Us jen zčásti.

Další změny pak plánují autoři seriálu učinit i v kontrastu se scénářem herní předlohy, a tady už věcí začínají být poměrně zajímavé. Ačkoliv ani první řada nesledovala herní předlohu úplně pedantsky a některé situace byly logicky vypuštěny nebo přeměněny tak, aby fungovaly v podobě seriálu, další sezóny mohou být ještě radikálnější. Řekl to Mazin, který nejdříve potvrdil, že některé momenty budou odlišné, některé identické a některé zase obohacené o další části. Jenže pak doplnil, že některé věci se zcela převrátí, a je teď otázkou, co tím přesně myslel.

Herecké obsazení

Další záležitost, která přišla na přetřes v rozhovoru s Neilem Druckmannem pro magazín The Wrap, bylo herecké obsazení. V tomto konkrétním případě se týkalo Belly Ramsey, která hraje hlavní hrdinku Ellie, a podle vyjádření autora hry i jednoho z tvůrců seriálu, nic se na tom nebude měnit ani v nadcházejících sezónách. Druckmann doslova řekl, že by se nad přeobsazením zamýšleli jedině v případě, kdyby sama Bella Ramsey nechtěla v natáčení pokračovat. „A ani takhle bychom si nebyli jistí, zda jí to dovolíme. Možná bychom ji přinutili, aby se vrátila,“ řekl trochu odlehčeně Druckmann. Zajímavé ale je, že Mazin krátce reagoval i na kritiku, která zaznívá zejména z toho důvodu, že herečka není vzhledově příliš podobná Ellie ze hry. Podle režiséra většina dílů na tom ale tolik nezáleží a mnohem důležitější je, jak Ramsey postavu zahrála.

Kromě představitelky Ellie se ale přirozeně spekuluje i nad tím, kdo bude obsazen v dalších, neméně důležitých rolích. Na to konto se nejčastěji zmiňuje Dina, kterou by mohla hrát Paolina van Kleef, která se mihnulaa v jednom z uplynulých dílů, konkrétně v momentě, kdy Ellie a Joel doputovali do Jacksonu. A pak se přirozeně velmi řeší postava Abby, i když je tahle otázka ještě stále nevyřešená a autoři nepochybně připravují nějaké překvapení. Přesto hráči reagovali na cameo dabérky Laury Bailey, která propůjčila herní Abby svůj hlas, když se objevila v jedné ze závěrečných scén posledního dílu první řady. Její zapojení do projektu ale má podle nás jen symbolickou hodnotu a nevidíme jako příliš pravděpodobné, že by právě Bailey měla Abby hrát.

Další divácký rekord

Poslední epizoda první řady rovněž překonala dosavadní rekord celé série, když ji v prvních okamžicích zhlédlo 8,2 milionů diváků. V USA je tento úspěch výraznější o to víc, že v době premiéry probíhalo udělování  Oscarů, které přirozeně láká pozornost filmových nadšenců a odpoutává zájem těch, kdo by se jinak třeba koukali na The Last of Us. Něco podobného se ale odehrálo už v době premiéry čtvrté epizody, která zaznamenala 7,5 milionů diváků i přes to, že se pro změnu udělovaly ceny Grammy.

Druckmannova reakce na kritiku

V několikrát zmiňovaném rozhovoru pro GQ ještě Neil Druckmann reagoval na kritiku hráčů vůči The Last of Us Part II. Aniž bychom chtěli cokoliv prozrazovat, klíčový okamžik defacto ještě úvodní části hry hráče drasticky rozdělil a kvůli únikům ještě před vydáním došlo na příkré odsouzení celého příběhu. Druckmann si z toho ale hlavu nedělá a uvedl, že se kritikou nezabývá. „Jak [hráči] reagovali, tak reagovali. Jde o něco, co je mimo vaší kontrolu. Momentálně se zabýváme tím, jak vytvořit z příběhu tu nejlepší možnou verzi pro seriál,“ řekl Druckmann.

Už se pracuje na třetím herním dílu?

Poslední část tohoto článku – i když se v podstatě neustále objevují další zajímavosti – věnujeme práci studia Naughty Dog. Jak víte, vývojáři momentálně pracují na multiplayerovém spin-offu, který je však mimo přímou kontrolu Neila Druckmanna. V rozhovoru pro pořad Kinda Funny Games proto odpovídal na dotaz, na čem dalším studio pracuje a zda se bude jednat o The Last of Us Part III, po kterém řada fanoušků volá. Ačkoliv odpověď kreativního ředitele série mnohé magazíny interpretují jako odmítavou, Druckmann ve skutečnosti nevyloučil, že další velkou hrou bude právě pokračování The Last of Us. „Vím, že si hráči opravdu přejí TLOU 3, celou tu dobu to vnímám. Jediné, co ale mohu říct, je to, že na naší další velké hře už pracuje. Padlo rozhodnutí, co to bude,“ řekl Druckmann. Určitě uznáte, že to klidně může být právě pokračování příběhu Ellie a dalších, rozhodně bychom ale za pár let neměli být překvapení, pokud to náhodou bude něco jiného.

Co nicméně Druckmann popisoval odmítavě, byl příběhový prequel, který v minulosti vznikal v nejmenovaném studiu. Měl se týkat matky Ellie až do bodu, než zůstala hlavní hrdinka The Last of Us opuštěna, ale podle Druckmanna tenhle nápad jednoduše neprošel. Není proto příliš pravděpodobné, že by se na tom mělo v tuhle chvíli, po odvysílání první řady seriálu, něco zásadního změnit, přesto jsme zvědaví, co nakonec Sony a Naughty Dog oznámí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *