Games

Obľúbený správca hesiel zaznamenal únik používateľských údajov. Možno ho používate aj vy

Gen Digital, ktorá je materskou spoločnosťou Symantec a NortonLifeLock, aktuálne hlási únik používateľských údajov svojich zákazníkov. Podľa dostupných informácií NortonLifeLock posiela zákazníkom upozornenia na porušenie bezpečnosti ich údajov a informuje ich, že hackeri úspešne prelomili účty Norton Password Manager.

Únik používateľských údajov

Útoky hackerov nenarušili bezpečnosť spoločnosti, ale ohrozovali účty zákazníkov na iných platformách. Oznámenie spoločnosti Norton uvádza, že 12. decembra 2022 zistila nezvyčajne veľký objem neúspešných pokusov o prihlásenie. V takomto prípade väčšinou útočníci hromadne skúšajú pravosť prihlasovacích údajov. Prihlásenie malo prebiehať pomocou údajov získaných nelegálnou cestou z tzv. dark webu.

Zdroj: bleepingcomputer.com

22. decembra 2022 spoločnosť skončila svoje interné vyšetrovanie, ktoré odhalilo, že útoky mohli ohroziť takmer milión zákazníckych účtov. V prípade prístupu k zákazníckemu účtu mohla neoprávnene tretia strana zobraziť meno, priezvisko, telefónne číslo a poštovú adresu zákazníkov.

Najviac ohrození sú používatelia Norton Password Manager

Pre zákazníkov využívajúcich funkciu Norton Password Manager je tento hackerský útok o to nebezpečnejší, pretože útočníci mohli získať viaceré informácie uložené v súkromných trezoroch. V závislosti od toho, aké informácie majú používatelia uložené vo svojich účtoch, to môže viesť ku kompromitácii iných online účtov, strate digitálnych aktív, odhaleniu tajomstiev a podobne.

Spoločnosť prijala viacero nápravných opatrení

Spoločnosť tvrdí, že obnovila heslá na postihnutých účtoch, aby zabránila opätovnému získaniu prístupu útočníkom v budúcnosti. Ďalej zaviedla aj iné opatrenia na boj proti podobným útokom. NortonLifeLock tiež radí zákazníkom, aby povolili dvojfaktorové overenie na ochranu svojich účtov a využili tiež ponuku na službu monitorovania kreditu.

Podľa ďalších vyjadrení spoločnosti skupina značiek Gen Digital ponúka produkty a služby približne 500 miliónom používateľov. Zabezpečili približne 925 000 neaktívnych ale aj aktívnych účtov, na ktoré mohli byť cielené útoky. Zároveň spoločnosť sleduje účty s podozrivými pokusmi o prihlásenie a proaktívne požaduje od týchto zákazníkov, aby si pri prihlásení obnovili svoje heslá, spolu s ďalšími bezpečnostnými opatreniami na ochranu ich údajov.

Náš tip

YouTube sa pripravuje na vstup medzi neplatené televízne kanály

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *