Games

O2 výrazne zvýšilo pokrytie 5G sieťou. Možno je dostupná už aj u vás

Operátor O2, ako aj iní, sa neustále snaží zlepšovať svoju sieť. Momentálne sa zameriava na pokrytie najmodernejšou 5G sieťou. V tlačovej správe teraz oznámil, že ňou pokrýva už 69,3 percenta populácie Slovenska. Od začiatku tohto roka operátor pokryl 782 nových lokalít, celkovo je sieť dostupná v 972 lokalitách Slovenska.

Nemali by ste prehliadnuť:

Rozvoj siete je pre nás v O2 prioritou. V poslednom období sme sa zamerali nielen na výstavbu nových vysielačov, ale aj na zahustenie, nastavenie a vyladenie už postavenej siete. To všetko s cieľom priniesť zákazníkom tú najlepšiu skúsenosť s našou vynovenou sieťou. Ešte výraznejší rozvoj našich sietí očakávame od projektu zdieľania siete s naším partnerom, ktorý sme ohlásili v lete tohto roka.“

Slavomír Pšenák, technologický riaditeľ O2

Operátor ďalej informuje, že spolu so zahusťovaním pokrytia narastá aj počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, ktoré dokáže sieť využívať. V septembri išlo v sieti O2 o 21 % takýchto zariadení.

Na to, aby ste mohli využívať 5G sieť aj vy, je potrebné splniť dve podmienky. V prvom rade musíte vlastniť telefón s podporou 5G a samozrejme sa musíte nachádzať v pokrytí.

Náš tip

Aký smartfón alebo tablet kúpiť? V O2 najviac išli tieto modely

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *