Games

O krále fotomobilů se popere další výrobce, uhodnete kdo?

O pomyslný titul krále fotomobilů se v poslední době přetahuje čím dál více výrobců. Právě z fotoaparátu se totiž stal jeden z nejdůležitějších parametrů u současných smartphonů a u řady uživatelů může právě tento parametr při výběru převážit misky vah na tu či onu stranu. Nelze se tak příliš divit, že mezi nejlepší fotomobily, kde se donedávna pral hlavně Apple se Samsungem a s Huawei za občasného přispění Googlu a jeho Pixelů se “cpou” i značky jako Honor, Xiaomi, Oppo či Vivo. Nově by pak mezi tyto těžké váhy mohl přibýt také další hráč v podobě ZTE.

Nová Nubia má uživatele okouzlit fotoaparátem

Prezident smartphonové divize ZTE Ni Fei se nedávno nechal slyšet, že fotoaparát ve smartphonu připravovaném pod hlavičkou značky Nubia se má nacházet fotoaparát, který půjde, volně přeloženo, “za hranici jednoho palce”. Nemyslíme si, že by se mělo jednat skutečně o potvrzení, že Nubia použije větší, než palcový snímač. Za prohlášením spíše stála snaha nalákat na připravovanou novinku a možná i trochu potřeba ukázat sebevědomí a přesvědčení, že výrobce posune kvalitu fotografií za současné hranice palcových snímačů.

Vedle toho jsme se dočkali také teaseru, na kterém je zřetelně vidět obří modul fotoaparátů, který by svou velikostí mohl rovněž naznačovat použití palcového snímače. Je zde také čitelná informace o použití 35mm objektivu a přítomnosti jakéhosi “ultra senzoru”. Na závěr pak Ni Fei přidal ještě fotografii, na které můžeme vidět dva moduly fotoaparátu, jeden z připravované novinky a druhý z předešlého modelu značky. Zde je jasně vidět mnohem širší clona v případě nového modulu. Fotoaparát tak dokáže získat více světla, což zajisté bude mít pozitivní vliv i na samotné snímky. Nevíme jak vy, ale my se těšíme, s čím ZTE přijde – byť se na našem trhu jedná o velmi exotické zboží.

Dokáže se podle vás ZTE, respektive Nubia, poprat o titul krále fotomobilů?

Zdroj: GSMArena.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *