Games

Nový Snapdragon 4 Gen 2 je za rohom a výrazne zlepší lacnejšie smartfóny

Spoločnosť Qualcomm, ktorá dodáva svoje čipsety tým najväčším výrobcom smartfónov, ako napríklad Samsung či Xiaomi predstavila ich novú generáciu. Snapdragon 4 Gen 2 príde s vylepšeným výkonom, a taktiež vylepší celkový zážitok z fotografie, informuje AndroidCentral.

Neprešiel ani rok odkedy Qualcomm predstavil Snapdragon 4 Gen 1, no spoločnosť už prichádza z jeho nástupcom. Jeho najväčším benefitom má byť zvýšenie výkonu CPU o 10 %, ale zároveň aj vylepšenie schopností zabudovaných fotoaparátov. Napríklad funkcia “temporal filtering (MCTF)” zabezpečí, že fotografie, na ktorých sa nachádza množstvo šumu, ho už teraz toľko mať nebudú vďaka AI.

Okrem toho nový AI engine od tejto spoločnosť zlepší aj výkon pri slabom osvetlení. Smartfón tak dokáže lepšie rozlíšiť, čo by sa na tmavom mieste malo nachádzať. Tento “engine” dokonca zabezpečí, že pri uskutočnení hovoru na rušnom mieste dokáže umelou inteligenciou tento hluk potlačiť. Na druhej strane vás tak budú počuť čistejšie.

Snapdragon 4 Gen 1 dostal aj tohtoročný Redmi Note 12 | Zdroj: Filip Spevár

Modem čipu vylepšili na Snapdragon X61 5G, ktorý podporuje technológiu 3GPP Release 16 5G. To slúži najmä na lepšie globálne pripojenie a jeho následnú efektivitu. Práve tento čipset je prvý od spoločnosti, ktorý postavili 4 nm technológiou. To zabezpečí jeho väčšiu efektivitu oproti jeho predchodcovi, ktorý postavili 6 nm procesom.

Kedy sa ho dočkáme?

Táto technológia sa odrazí najmä na výdrži batérie, ktorú väčšina používateľov siahajúcich po takomto zariadení ocení. Okrem noviniek sa pri tomto Snapdragone dočkáme aj podpory predchádzajúcich Qualcomm Quick Charge 4+, FHD+ 120 Hz displejov, Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.1, či dokonca 108 MP fotoaparátov.

Prvé telefóny s týmto čipsetom by mali prísť na trh v druhej polovici roku 2023. Najpravdepodobnejšie ich využijú spoločnosti ako Redmi a vivo.

Náš tip

YouTube možno pridá na svoju platformu arkádové hry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *