Games

Nový robotický vysavač za 5 tisíc

  • Xiaomi Robot Vacuum E10C je nový robotický vysavač 
  • Mimo vysávání umí i vytírat, na jedno nabití vydrží takřka 2 hodiny
  • V Česku by mohl stát okolo 5 tisíc korun

Společnost Xiaomi představila na globálním trhu nový robotický vysavač Xiaomi Robot Vacuum E10C, který zapadá do nabídky nižší střední třídy chytrých vysavačů, přesto nabídne docela dobré parametry.

Robotický vysavač disponuje sacím výkonem 3 500 Pa a nabízí tři režimy úklidu – eko, normální a intenzivní. Vzhledem k ceně nelze počítat s LiDAR senzorem, namísto něj jsou zde senzory pro detekci překážek, díky kterým je robot schopen identifikovat a vyhnout se nábytku, schodům a dalším překážkám. Zařízení je navíc vybaveno algoritmem, který mu umožní vytvořit a naplánovat nejefektivnější trasu úklidu, takže nepřehlédne žádný kout.

Moderní pomocník umí mimo vysávání také vytírat. Jeho 2 600mAh baterie nabídne údajně až 110 minut nepřetržitého uklízení. O něj se mimo vysavače stará také dvojice gumových kartáčů, které můžete z vysavače snadno vyjmout a vyčistit.

Xiaomi Robot Vacuum E10C bude stát okolo 5 tisíc

Samozřejmostí je možnost propojení s mobilním telefonem skrz aplikaci Xiaomi Home, kde můžete nejen sledovat průběh úklidu, ale třeba také nastavit plán. Vysavač tedy může běžet například jen v momentě kdy nejste doma. Potěší rovněž kompatibilita s Google Asistentem a Alexou od Amazonu, takže jej lze ovládat i hlasem.

Mi Home

Informace o ceně a dostupnosti vysavače Xiaomi E10C zatím výrobce nezveřejnil, avšak se očekává, že se bude prodávat za cenu okolo 200 eur. V Česku by tedy mohl stát okolo 5 tisíc.


xiaomi chytrý displej

Xiaomi představilo chytrý displej. Má stereo reproduktory, kameru a může fungovat offline

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.