Games

Nový obrázek ukazuje hrdinku Assassin’s Creed Red » Vortex

Vydání Assassin’s Creed Mirage máme za sebou, za necelý měsíc dorazí VR Nexus a blíží se i mobilní Jade zasazené do Číny. Jak ale moc dobře víme, Ubisoft má se sérií Assassin’s Creed velké plány a těmito hrami to rozhodně nekončí. Z těch oznámených nás v budoucnu čeká Hexe a také titul s kódovým označením Red zasazený do Japonska. Ten byl oficiálně oznámen s dalšími hrami v roce 2022, ale doteď toho z oficiálních zdrojů příliš nevíme. Pravidelně se však objevují zákulisní informace a insider Tom Henderson si nové poznatky nenechává pro sebe. Tentokrát jsme se ale přece jen dočkali drobného střípku z oficiálních míst v podobě obrázku, který podle všeho zachycuje jednu z hlavních postav nové hry.

Jak už Henderson informoval dříve, Codename Red má mít hned dva protagonisty – samuraj a šinobi/nindža. Samuraj má být údajně africký uprchlík, přičemž kolují domněnky, že by jeho předobrazem mohla být skutečná historická postava jménem. Druhou postavou má být bojovnice nindža (kunoiči), u níž zatím není známo, zda by mohla mít též svůj předobraz ve skutečnosti. Tuto ženskou hrdinku si však nyní můžeme s největší pravděpodobností prohlédnout na obrázku, který se objevil na síti LinkedIn. Senior writer Pierre Boudreau z Ubisoftu, který dle informací na profilu pracuje právě na Codename Red, tento obrázek nahrál na svůj profil coby banner. Na dostupném výřezu, který červenou barvu rozhodně nepostrádá, si tak můžeme prohlédnout ženskou postavu v kápi a s rozevlátými vlasy, která v ruce svírá meč, pravděpodobně nindžató. Kromě stavby v pozadí nelze samozřejmě opomenout ani typické logo série v nové podobě.

Později se nicméně ozval i francouzský insider j0nathan, který je považován za důvěryhodného, jde-li o Assassin’s Creed a Ubisoft, a i zde jsme jej opakovaně citovali. Podle jeho informací se hrdinka jmenuje Naoé či Naoi, přičemž toto jméno by mělo být s největší pravděpodobností japonsky v katakaně – „ナオエ“ – napsáno na obrázku právě pod logem. Upozornil však, že jméno se může změnit stejně jako v případě Assassin’s Creed Valhalla. Přinesl též pár informací o příběhu, přičemž ten její by měl být lehce podobný tomu Bayekovu z Assassin’s Creed Origins. j0nathan píše, že jejího otce zabije člen řádu, a proto se Naoé vydá na cestu pomsty, která ji přivede až mezi šinobi.

Zdroj: Ubisoft / Pierre Boudreau

Faktem je, že i po několika hodinách a jeho rozšíření napříč internetem zůstává obrázek na svém místě, a tak nelze s jistotou říct, zda Boudreau odhalil něco, co neměl. Pro nás se však každopádně jedná o další zajímavý pohled na hru a její přiblížení. Ačkoli v tuto chvíli nevíme nic bližšího, nelze vyloučit, že se může potenciálně schylovat k bližšímu představení hry. Připomeňme, že podle Hendersona je Codename Red již plně hratelné a že pokud nedojde k odkladu, mohl by titul dorazit už na konci roku 2024, o čemž se dříve zmínil i sám Ubisoft. Více si o hře můžete přečíst v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *