Games

Nový Exynos pre sériu Galaxy S24 je oficiálne tu. Čo ponúka?

Každá generácia vlajkových smartfónov spoločnosti Samsung využívala okrem čipsetov od spoločnosti Qualcomm aj vlastné čipsety značky Exynos. A to hlavne v Európe. Inak tomu nebude ani v prípade budúcoročných modelov Samsung Galaxy S24. Tie by mali využívať čipset Exynos 2400, ktorý bol teraz podľa portálu SamMobile predstavený na konferencii SLSI Tech Day v kalifornskom San Jose.

Nové grafické jadro podporuje ray-tracing

Podľa Samsungu ponúka Exynos 2400 o 70 % rýchlejší výkon procesorového jadra a až neuveriteľných 14,7-krát rýchlejšie spracovanie algoritmov strojového učenia (AI) než Exynos 2200. Nový čipset tiež využíva nové grafické jadro Xclipse 940 GPU založené na najnovšej architektúre GPU RDNA3 od výrobcu grafických kariet AMD. Predchádzajúce úniky tvrdili, že nový čipset má v GPU 6 procesorov WGP.

Čipsety Exynos s grafikami AMD | Zdroj: Samsung.com

Grafické jadro Xclipse 940 GPU ponúkne podporu ray-tracingu, čo poteší hlavne hráčov. Ray-tracing je spôsob vykresľovania trojrozmernej grafiky s veľmi komplexnými svetelnými interakciami. Vďaka tomu môžu vývojári hier vytvárať scény plné zrkadiel, priehľadných povrchov a tieňov s výsledkom nerozlučiteľným s realitou. Schopnosti spracovávať algoritmy strojového učenia ukázal Samsung pri ukážke text-to-image generatívnej AI.

Samsung satelitná komunkiácia
Exynos 2400 bude mať podporu satelitnej komunikácie | Zdroj: SamMobile.com

Čipset tiež využíva 5G modem Exynos 5300, ktorý je kompatibilný s technológiou NB-IoT (Narrowband Internet of Things) a NTN (Non-Terrestrial Networks), ktorá ponúka satelitnú komunikáciu so smartfónmi. To naznačuje podporu duálnej satelitnej komunikácie pre núdzové správy. Ďalšie podrobnosti a špecifikácie čipsetu Exynos 2400 odhalí Samsung v blízkej dobe. Na trhu sa s ním stretneme však až najskôr na prelome roka.

Náš tip

Slováci vo veľkom dostávajú nebezpečné SMS správy. Dávajte si pozor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *