Games

Nové retro F1 vás provedou historií závodění » Vortex

Moderní retro závodní hry sice nejsou nejsou takový fenomén jako retro střílečky a nejsou tolik vidět, ale pokud máte auta (a staré hry) rádi, už jste si museli všimnout, že jich v posledních letech vzniká opravdu hodně. Teď byla oznámena další a vypadá opravdu pěkně. Jmenuje se New Star GP a už na první pohled připomene klasiky jako Virtua Racing, Indy 500, Daytona USA nebo Checkered Flag. Z moderních retro her pak můžeme vzpomenout třeba na Hotshot Racing.

Autoři lákají na vzrušující arkádové závodění, kariéru i split-screen multiplayer až pro čtyři hráče. V New Star GP budeme soutěžit i mimo trať, protože se ujmeme vlastní stáje, povedeme technologický vývoj, budeme plánovat strategii a samozřejmě nakonec usedneme i za volant. Svůj tým přitom budeme řídit od osmdesátých let až do současnosti, tedy po několik desetiletí. Kromě retro grafiky autoři slibují také nostalgický soundtrack typický pro závodní hry z devadesátých let.

V programu předběžného přístupu by novinka měla strávit přibližně jen dva až čtyři měsíce.

Svou strategii musíme zohlednit při výběru pneumatiky, tankování i během zastávek v boxech. Překvapit nás naopak může dynamické počasí i nejrůznější závady během závodů. Pokud jde o režimy, kromě kariéry nás čekají eliminační závody, časovky nebo soupeření jeden na jednoho. Mezi jednotlivými akcemi můžeme vylepšovat své auto a postupně se budeme prokousávat ke stále modernějším monopostům. Těšit se prý máme na spoustu ikonických závodních lokací z celého světa.

New Star GP má už brzy vstoupit do early accessu na Steamu a ještě letos dorazit také na konzole. V programu předběžného přístupu by novinka měla strávit přibližně jen dva až čtyři měsíce, ale vývojáři samozřejmě slibují reagovat na zpětnou vazbu od hráčů. Plná verze nabídne kompletní kariéru včetně všech období, ale také víc tratí, aut a další konfigurace už existujících okruhů. Mají přibýt také rivalové a celý mechanismus na ně napojený.

V early accessu budou fungovat první dvě dekády – osmdesátá a devadesátá léta. To podle autorů obnáší už 56 závodů, v nichž se podíváme do Brisbane, Québecu nebo Tokia. Fungovat bude singl i multiplayer včetně split-screenu. Autoři férově říkají, že po vydání plné verze se cena hry může zvýšit.

Podle vývojářů jde o největší a nejambicióznější titul od studia New Star Games. A já musím říct, že se mi opravdu líbí a jsem moc zvědavý, jak se povede. Na pohled působí, jak má, obsahová stránka zní lákavě, tak teď ještě to nejdůležitější – aby se to vše také dobře hrálo. I když se hra neopírá o žádnou licenci, působí velmi zajímavě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *