Games

Nova Roma – -apkrig

Králem očekávaných budovatelských strategií je sice zatím Cities: Skylines II, nicméně zapadnout by nemusela ani na první pohled nenápadná, ale sympatická Nova Roma.

V ní se vypravíme do doby starého Říma v době jeho největší slávy. K té se budeme postupně propracovávat nejen skrze stavění, ale i díky vydávání nových zákonů, uspokojování potřeb zhýralých občanů vyžadujících všechno možné od základních potřeb až po zábavu, a rozvíjení složitého dodavatelského řetězce.

Starý dobrý Řím tak, jak ho známe, je tady minulostí a na nás je vybudovat Řím nový. Začíná se ale na zelené louce, respektive v malé vesničce a díky přízni bohů a pořádnému plánování se dostaneme až do stavu, který nám vývojáři ze studia Lion Shield ukazují v prvním traileru.

Klíčovým prvkem by mělo být správné využití přírodních zdrojů, což v praxi znamená například stavbu akvaduktů, nebo těžbu surovin. Jenže pozor, čím rychleji budete expandovat, tím víc se vystavujete hněvu bohů a nepřízni přírody samotné. Ostatně už trailer ukazuje přírodní katastrofy, které vám do plánované expanze města hodí vidle třeba v podobě záplav.

Právě třeba záplavy budeme ve hře vídat nejspíš často. Tvůrci se totiž chlubí propracovanou simulací vody i počasí a něco takového si asi nenechají jen na jednu příběhovou misi.

Nova Roma bude k mání na Steamu a Epic Games Store někdy v průběhu příštího roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *