Games

Nová éra prichádza, Android sa konečne vyrovná iOS v dĺžke softvérovej podpory

Súčasné smartfóny Google Pixel či modely od Samsungu sa stále nemôžu rovnať v dĺžke softvérovej podpory s iPhonmi od Apple. Série Pixel 6 a Pixel 7 dostanú tri veľké aktualizácie Androidu a dodatočné dva roky bezpečnostných aktualizácií. Samsung podporu na verziu operačného systému doťahuje až na 4 roky. To je stále však v porovnaní s americký gigantom Apple málo. Pripravovaný rad Google Pixel 8 by však mal byť podľa webu 9To5Google iný a prinesie revolúciu pokiaľ ide o dĺžku softvérovej podpory.

Google Pixel 8 údajne príde s ešte dlhšou softvérovou podporou

Samsung sľubuje až štyri roky aktualizácií aj v prípade lacnejších modelov, ktoré sa predávajú v strednej cenovej kategórii. Z ďalších zariadení s Androidom stojí za zmienku napríklad aj Nvidia Shield, ktorá ponúka až osemročnú podporu aj vzhľadom na už veľmi staré čipy Tegra X1 a X1+. Podobným smerom chcel zrejme ísť aj Google so svojimi čipsetmi Tensor, ktoré sa veľmi spoliehajú práve na platformu Samsung Exynos.

Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Od uvedenia prvého čipu, Tensor G1, ktorý sa nachádzal v sérii Google Pixel 6, softvérový gigant prisľúbil päťročnú podporu – 3 roky na verziu Androidu a 2 roky dodávok najnovších bezpečnostných záplat. Tretia generácia ich vlastného čipu už bude zrejme lepšie uhladenou a zdokonalenou. To bude zrejme dôvodom, prečo sa pripravovaný modelový rad Google Pixel 8 podľa dostupných informácií bude môcť porovnávať alebo aj rovnať s dĺžkou aktualizácií iPhonov.

Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro
Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pre porovnanie – iPhone Xs, ktorý bol predstavený v septembri 2018 s iOS 12, počas prichádzajúcej jesene dostane aktualizáciu na iOS 17. Modely iPhone 6S a iPhone 7 z roku 2015 pritom stále dostávajú bezpečnostné opravy – 8 rokov po ich oficiálnom predstavení. Google údajne plánuje spraviť spoločnosti v tomto ohľade konkurenciu. Sme veľmi zvedaví, koľko rokov podpory sa séria Pixel 8 dočká. Zistíme to už na jeseň.

Náš tip

Budúcnosť Zenfone od Asus: Výrobca s obľúbenou sériou nekončí

Android Aktualizácie

Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *